29. Maijs 2012 /NR. 22 (721)
Skaidrojumi. Viedokļi
Valsts pārvaldē strādājošo motivācija
10

Valsts pārvaldē un pašvaldībās strādājošie ir daudz kritizēti par nespēju īstenot pārvaldības funkcijas iedzīvotāju interesēs un valsts pārvaldes reformas, pildīt uzdevumus un sniegt pakalpojumus iedzīvotājiem draudzīgā un saprotamā veidā. Šo uzskaitījumu varētu turpināt un zināmā mērā šai kritikai var piekrist, taču tas nav šīs publikācijas mērķis. Šajā rakstā tiks analizēts jautājums par to, kas dažādu jomu profesionāļus motivē pievienoties valsts pārvaldē strādājošo pulkam, kā arī šo motivāciju ietekmējošie un deformējošie faktori.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
sms
 /  5 RAKSTUS
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
piekļuves kods
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
10 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
praktiķe
1. Jūnijs 2012 / 11:53
0
ATBILDĒT
Jā, gan ierēdņi, gan tiesneši, gan deputāti acīmredzot ir tādi tautas pārstāvji valsts varā, kādus nu pašu valstī var atrast, no citurienes tiešām mēs viņus neimportējam.Bet, ja paskatās vēsturē un arī šodienas realitātē mūsu vai jebkurā citā valstī, tad var redzēt, ka virspusē iznirst tādi cilvēki, kuri vislabāk jūtas konkrētajā režīmā. Totalitārisms (pat izlaižot vienkārši brutālu nevēlamas tautas daļas iznīcināšanu) selekcionē cilvēkus ar ne visai pozitīvām īpašībām (smaga tēma - cik tādu cilvēku vēl ilgi turpinās kavēties arī mūsu valsts varā).

Tāpēc IR jādomā, gan ar kādiem tiesiskiem instrumentiem rekrutē tomēr labāko, nevis sliktāko tautas daļu, un lai viņus arī ilgi varētu paturēt.
Ivars
1. Jūnijs 2012 / 09:30
0
ATBILDĒT
Šķiet, ka pirms rakstīt par ierēdņu motivāciju, ir jāuzraksta par ierēdņu atbildību. Lieki ir uzskaitīt projektus - no vienkārši neveiksmīgiem līdz atklāti korupcionāriem, kas prasītu tūlītēju izmeklēšanu un sodu, tomēr neatceros nevienu reizi (varbūt izņemot 9. klases eksāmenu šmuci kas pat nav smieklīgi) kad ierēdņi nestu reālu atbildību.

Par motivāciju domāt ir nedaudz par agru. Pagaidām pietiktu ar to ka ierēdņi baidītos atklāti kaitēt valstij - aiz stulbuma vai zaglīguma.
Eksperts
31. Maijs 2012 / 16:43
0
ATBILDĒT
Valsts pārvaldē esošās amatpersonas nemīl konkurenci. Lielākoties labakajā gadījumā tās ir lielas viduvējības. Tādēļ tās nemaz nav ieinteresētas, ka to nekompetence nāks gaismā un ka kvalificēti speciālisti strādātu valsts pārvaldē. Viņus vienkārši nelaiž valsts pārvaldē. Tā, lūk, cien. Kristīne.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 7
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties