Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 455. panta otro daļu tiesa ir tiesīga pēc savas iniciatīvas iegūt pierādījumus un tos pārbaudīt tiesas sēdē tikai tad, ja apsūdzētais aizstāvību īsteno pats, bet tiesai rodas pamatotas šaubas par viņa pieskaitāmību vai iespējamo vainu apsūdzībā.
Ekspertīze ir procesuāla darbība, kuras rezultātā tiek iegūts pierādījums – eksperta atzinums.
Tā kā apsūdzētais aizstāvību īstenoja kopā ar aizstāvi, tad tiesai nebija tiesību pēc savas iniciatīvas iegūt pierādījumus, tostarp ekspertu atzinumu.
Latvijas Republikas Augstākās tiesas Senāta Krimināllietu departaments šādā sastāvā: senators referents P. Dzalbe, senatore A. Nusberga, senators P. Gruziņš, izskatīja lietu rakstveida procesā sakarā ar Liepājas prokuratūras prokurora A. Šķēles kasācijas protestu par Kurzemes apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas 2010. gada 22. decembra spriedumu un
konstatēja
Ar Liepājas tiesas 2010. gada 18. oktobra spriedumu V.B., personas kods [..], atzīts par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kas paredzēts Krimināllikuma 260. panta pirmajā daļā, un sodīts ar brīvības atņemšanu uz astoņiem mēnešiem. Saskaņā ar Krimināllikuma 55. pantu V.B. ar brīvības atņemšanas sodu notiesāts nosacīti ar pārbaudes laiku uz astoņiem mēnešiem.
Ar Kurzemes apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas 2010. gada 22. decembra spriedumu Liepājas tiesas 2010.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.