12. Jūnijs 2012 /NR. 24 (723)
Domu mantojums
Kontinuitātes doktrīnas pamati
Dr.iur.
Jānis Pleps
LU Juridiskās fakultātes lektors 

[1] Šajā žurnāla “Jurista Vārds“ numurā lasītāju ievērībai tiek pārpublicēti vairāki raksti, kas publicēti trimdas apstākļos iznākušajā žurnālā “Tiesībnieks“.1 Pateicoties kolēģes Mg.iur. Dinas Gailītes zinātniskajiem pētījumiem, Latvijas juristu sabiedrībai ir pieejams plašs apskats par žurnāla “Tiesībnieks“ izdošanas apstākļiem un tajā publicētajiem rakstiem.2 Kārļa Dziļlejas, Kārļa Vanaga un Nikolaja Valtera rakstu pārpublicējums turpina mūsu iepazīšanos ar Latvijas tiesību zinātnes atziņām trimdā.

Šajos rakstos no dažādām perspektīvām tiek aplūkots Latvijas valstiskumam tajā brīdī ārkārtīgi svarīgs jautājumu loks – vai Latvijas Republika joprojām de iure pastāv, vai Latvijas Satversme ir spēkā, kuras amatpersonas vai institūcijas trimdā ir tiesīgas pārstāvēt un paust Latvijas Republikas gribu. Lielā mērā šajos rakstos ir iespējams iedziļināties Latvijas Republikas kontinuitātes (nepārtrauktības) doktrīnas veidošanās diskusijās.

[2] Mūsdienu lasītājam droši vien Latvijas Republikas kontinuitātes (nepārtrauktības) doktrīnas formulēšana saistās ar Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas laiku, atminoties ārkārtīgi nozīmīgos Neatkarības deklarācijas3 formulējumus un fundamentālos profesoru Dītriha Andreja Lēbera, Egila Levita un Inetas Ziemeles pētījumus.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties