24. Jūlijs 2012 /NR. 30 (729)
Tiesību prakse
Par nedzimuša bērna tiesībām
Tiesībsarga viedoklis
Juris Jansons
tiesībsargs 

Latvijas Republikas Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Demogrāfijas lietu apakškomisija 2012. gada 12. jūnija sēdē aicināja Latvijas Republikas tiesībsargu Juri Jansonu izteikt viedokli par nedzimuša bērna tiesībām uz dzīvību un attīstības aizsardzību.

Atsaucoties šim aicinājumam un paužot savu viedokli, tiesībsargs norāda, ka atbalsta iniciatīvu samazināt abortu skaitu Latvijā. Tomēr vienlaikus viņš arī uzskata, ka šāds mērķis ir sasniedzams ar citiem līdzekļiem, nevis piedāvātajiem grozījumiem Bērnu tiesību aizsardzības likumā. Proti, piedāvātā redakcija pēc sava gara ir atbalstāma un saprotama, tomēr, tiesībsarga ieskatā, ar aizliegumu nav iespējams atrisināt problēmu. Viņaprāt, valsts uzdevums ir samazināt nevēlamu grūtniecības skaitu, izglītojot sabiedrību, it īpaši jauniešus, un sniedzot finansiālu un sociālu atbalstu esošajiem un potenciālajiem vecākiem. Valstij ir jāvelta īpašas rūpes, informējot ikvienu potenciālo vecāku par valsts un pašvaldību atbalsta iespējām.

Izvērstāks tiesībsarga viedoklis atspoguļojas 12.06.2012. vēstulē Nr. 1-5/159 Latvijas Republikas Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas Demogrāfijas lietu apakškomisijas priekšsēdētājam I. Parādniekam (sk. tālāk).

Kā pagājušajā nedēļā "Jurista Vārdam" apliecināja Tiesībsarga biroja Komunikācijas un starptautiskās sadarbības nodaļas vadītāja Ruta Siliņa, vēstulē paustais viedoklis ir aktuāls joprojām, jo tiesībsargs savas domas šajā jautājumā nav mainījis.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU  /  5 RAKSTUS
piekļuves kods
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
VĒL ŠAJĀ TIESĪBU PRAKSĒ
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties