31. Jūlijs 2012 /NR. 31 (730)
Notikums
Sociāli atbildīgā valstī nav pieļaujama kolektīva sodīšana
3
Devītais Bīriņu seminārs uz tiesībpolitisku domu apmaiņu pulcēja dažādu nozaru juristus, ierēdņus, politiķus un citus interesentus
Kristīne Bunka

25.–27. jūlijā notika ikgadējais Publisko tiesību institūta rīkotais konstitucionālās politikas seminārs "Bīriņi 2012". Katru gadu tajā pulcējas juristi un citu profesiju pārstāvji, lai diskutētu par dažādiem konkrētajā laikā aktuāliem tiesībpolitikas jautājumiem. Šogad semināra trijās dienās notika sešas diskusijas: 1) valsts darbības formas un privāttiesisko izpausmju satversmīguma kritēriji; 2) sociāli atbildīgas valsts elementi; 3) sociālās tiesības "knapbudžetā"; 4) civildienesta profesijas saturs un attiecināmība; 5) autortiesības un personas datu aizsardzība internetā; 6) Satversmes preambula un kodols. Par tradīciju Bīriņos kļuvuši kādas grāmatas atvēršanas svētki. Šoreiz par to bija izvēlēta nesen iznākusī Jāņa Plepa grāmata "Satversmes iztulkošana".

Viens no pasākuma viesiem – prof. Dr.iur. Hanss Jirgens Vildbergs (Hans Jürgen Wildberg) Bīriņu semināru ar "ārpusnieka" skatījumu salīdzināja ar tieslietu konferencēm Rietumvalstīs. Ja tur juristi savos forumos parasti nodarbojas ar "sērkociņu skaldīšanu", tad šeit, Latvijā, šādos pasākumos joprojām tiek debatēts par lietām un lēmumiem, kuru nozīmi varētu salīdzināt ar koku ciršanu. Šai atziņai pievienojās arī prof. Dr.iur.h.c. Egils Levits, uzsverot, ka joprojām notiek Latvijas tiesību sistēmas būve, tieši tādēļ juristiem ir iespēja un uzdevums piedalīties valsts tiesisko pamatu un sistēmas veidošanā. Diskusijas Bīriņos ir viena no šādām aktīvas līdzdalības formām, jo Publisko tiesību institūta un tā direktora Arvīda Dravnieka ik gadus rīkotais pasākums, pulcējot dažādu nozaru juristus, ierēdņus, politiķus un citus interesentus, gandrīz vienmēr dod nozīmīgus impulsus jauniem tiesībpolitiskiem pavērsieniem.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
sms
 /  5 RAKSTUS
apmaksas veids
mobilly
seb banka
swedbank
piekļuves kods
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
6. Augusts 2012 / 10:41
0
ATBILDĒT
Es arī labprāt gribētu izlasīt dažus no referātiem, vai nav iespējams tos publicēt un norādīt kādu saiti uz tiem internetā?
Sandis
3. Augusts 2012 / 11:40
0
ATBILDĒT
Paldies tam, kurš iniciēja E.Levita uzstāšanās tēmas izvēli! Par šo jautājumu (publisko personu darbības privāto tiesību jomā pieļaujamību) tiešām ir nepieciešamas plašākas debates juristu vidū.
Oskars Lapsiņš
1. Augusts 2012 / 10:52
0
ATBILDĒT
Labdien, ar lielu interesi izlasīju rakstu. Manu uzmanību saistīja stāstījums par E.Levita uzstāšanos seminārā, kurā cita starpā tika analizēta valsts uzdevumu pildīšana ar privāttiesisko elementu iesaisti. Tika norādīts: \"Efektivitāte attiecas tieši uz valsts uzdevumu veikšanu, nevis uz efektīgāku darbību saskņā ar tirgus principiem (peļņas gūšanu)\". Man šķiet, ka šī ideja ir aktualizēta tieši laikā saistībā ar diskusiju par pārvietojamajiem fotoradariem un satiskmes drošību. Līdz ar to labprāt gribētu izlasīt šo referātu. Kur ar to var iepazīties?
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties