2. Oktobris 2012 /NR. 40 (739)
Informācija
Komerclikuma desmitgadē apkopotās atziņas

Par godu Komerclikuma pirmajai desmitgadei Tieslietu ministrija sadarbībā ar Latvijas Universitātes (turpmāk – LU) Juridisko fakultāti šā gada 20. un 21. septembrī rīkoja starptautisko konferenci "Komerclikumam – 10". Konferencē uzstājās Komerclikuma izstrādātāji, Tieslietu ministrijas un tās padotībā esošo iestāžu darbinieki, LU Juridiskās fakultātes mācībspēki, tiesneši, komerctiesību praktiķi, kā arī ārvalstu lektori. Šajā rakstā apkopotas šo referentu konferencē paustās galvenās atziņas un būtiskākā informācija.

Komerctiesību attīstība un principi

UNIDROIT prezidents Alberto Madzoni vērsa uzmanību uz problēmām saistībā ar strīdiem, kas izriet no akcionāru līgumiem, un šo strīdu risināšanai piemērojamiem normatīvajiem aktiem. Referents kā alternatīvu minēto strīdu risināšanai ieteica paredzēt UNIDROIT principu piemērošanu, tādējādi izvairoties no problēmām, ko rada sabiedrību regulējošo normatīvo aktu (lex societis) piemērošana.

Eiropas Komisijas pārstāve Tea Utofta-Jensena informēja, ka Eiropas Komisija, apkopojot pētījuma par korporatīvās pārvaldības principiem rezultātus, izstrādā un šā gada beigās plāno pieņemt rīcības plānu Eiropas komerctiesību attīstībai, kas kalpos par pamatu korporatīvās pārvaldības regulējuma uzlabošanai.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties