Iekšlietu ministrija 2012. gada 27. septembrī ir saņēmusi Centrālās vēlēšanu komisijas vēstuli ar lūgumu sniegt atzinumu par Centrālajā vēlēšanu komisijā vēlētāju iesniegtā likumprojekta "Grozījumi Pilsonības likumā" (turpmāk – projekts) pārejas noteikumiem.
Iekšlietu ministrija ir izvērtējusi lūgumu un savas kompetences ietvaros sniedz šādu viedokli.
1. Projekta pārejas noteikumu 5. punktā ir paredzēts, ka Ministru kabinetam līdz 2013. gada 30. augustam ir jānosaka iesnieguma par nepilsoņa statusa saglabāšanu paraugu, tā iesniegšanas un izskatīšanas kārtību, kā arī kārtību, kādā Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde nosūta izziņu par kļūšanu par Latvijas pilsoņiem ar 2014. gada l. janvāri. Vēršam uzmanību uz to, ka, atbilstoši Ministru kabineta 2009. gada 3. februāra noteikumu Nr. 108 "Normatīvo aktu projektu sagatavošanas noteikumi" 115. punktam, noslēguma jautājumos nosaka pārejas kārtību no pastāvošā tiesiskā regulējuma uz jauno tiesisko regulējumu. Noslēguma jautājumos neietver normas, kas darbojas pastāvīgi. Ņemot vērā minēto, nav atbalstāms iekļaut projekta pārejas noteikumos pilnvarojumu Ministru kabinetam.
2. Projekta pārejas noteikumu 5. punkts paredz, ka no 2014. gada 1. janvāra nepilsoņu pases, uzrādot izziņu, tiek pielīdzinātas Latvijas pilsoņu pasēm. Personu apliecinošu dokumentu likuma 16. panta pirmās daļas 2. punkts nosaka, ka personu apliecinošs vai pagaidu dokuments ir lietošanai nederīgs, ja mainījies personas tiesiskais statuss, līdz ar to projekta pārejas noteikumu 5.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.