22. Janvāris 2013 /NR. 3 (754)
Informācija
Prokuroru biedrības atskats uz aizvadīto gadu
1

Noslēdzoties gadam, domājams, katra sabiedriska organizācija īsumā atskatās uz paveikto un turpmāk plāno, ko darīs nākamgad. 2012. gads Latvijas Prokuroru biedrībai (turpmāk – biedrība) ir bijis nozīmīgs, jo likumdevējs lēma par grozījumiem likumos, kas būtiski var ietekmēt katra prokurora profesionālo darbību, kā arī to personu intereses, kuras nākotnē plāno savu karjeru saistīt ar prokurora amatu. Plānoto izmaiņu sakarā biedrība aktīvi iesaistījās un sniedza savus priekšlikumus vairāku likumprojektu izstrādē, piemēram, "Par tiesu varas amatpersonu vienotu disciplinārlietu izskatīšanas kārtību", "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā", Prokuratūras likumu u.c.

Protams, viens no būtiskākiem un svarīgākiem biedrības darbiem bija dalība Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas (turpmāk – komisija) sēdēs, kurās biedrība piedalījās, sniedzot savus priekšlikumus un redzējumu par nepieciešamajiem grozījumiem Prokuratūras likumā. Savos priekšlikumos biedrība īpaši centās vērst komisijas uzmanību uz nepieciešamību iekļaut Prokuratūras likumā starptautisko organizāciju izdoto normatīvo aktu prasības, kas uzsver nepieciešamību stiprināt prokuroru profesionālās organizācijas (prokuroru biedrības) saikni ar Prokuratūru, līdzīgi kā, piemēram, šāds jautājums tiek risināts likumā "Par tiesu varu" attiecībā uz tiesnešu biedrībām.

2013. gada 1. janvārī spēkā stājušies grozījumi Prokuratūras likumā, kuros ir vairāki jauninājumi, tomēr jāatzīst, ka šādi grozījumi, biedrības ieskatā, vēl pilnībā nenodrošina prokuratūras likuma normu atbilstību prokurora darbības tiesiskās neatkarības un aizsardzības nepieciešamajam regulējumam.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Papildinu
25. Janvāris 2013 / 09:23
0
ATBILDĒT
Paldies par viedokli, tomēr rakstā aizmirsta norāde, ka tas ir tikai prokurora J.Ilstera viedoklis un nav saskaņots ar visiem biedrības biedriem. Sevišķi tas attiecas uz biedru dalību Ģenerālprokurora padomē un amata pakāpēm Ģenerālprokuratūras prokuroriem.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties