16. Aprīlis 2013 /NR. 15 (766)
Skaidrojumi. Viedokļi
Cik pamatota ir monopoltiesību piešķiršana advokātiem
102
Mg.iur.
Māris Onževs
LU Juridiskās fakultātes doktorants, šobrīd izstrādā promocijas darbu Berlīnes Humbolta universitātē 
Andris Rimša
Mg.iur. summa cum laude (LU Juridiskā fakultāte), LLM (Hārvarda Juridiskā skola), ASV Ņujorkas štata advokāts, advokāts birojā "Cleary Gottlieb Steen & Hamilton LLP" 

Pēdējā laikā plašsaziņas līdzekļos arvien dinamiskāk tiek veidota sabiedriskā doma jaunu Civilprocesa likuma grozījumu pieņemšanai,1 ar kuriem varētu tikt sadārdzināta tiesvedība, kā arī aizskartas personu tiesības uz pieeju taisnīgai tiesai.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU  /  5 RAKSTUS
piekļuves kods
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
102 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Viesturs
24. Aprīlis 2013 / 16:32
0
ATBILDĒT
ļoti labs un pamatots raksts, paldies autoriem!

A.Rimšas kungs bija pie manis vienā procesā - Jurists ar lielo burtu.
Jurists
22. Aprīlis 2013 / 23:23
0
ATBILDĒT
Esmu redzējis daudzu advokātu prasības pieteikumus tiesai, apelācijas un kasācijas sūdzības. Diemžēl sastādītie dokumenti neizraisīja cieņu pret daudziem dokumentu autoriem. Tas pats attiecas uz tiesu spriedumiem, kuri ir pat tādā līmenī, ka rada bažas par cilvēku paļaušanos uz taisnīgu tiesu, ko garantē Satversmes 92.pants. To arī var attiecināt uz AT Senāta lēmumiem un spriedumiem.

Tāpēc vispirms jāsāk audzināt un apmācīt tiesnešus un advokātus, un tad izvirzīt prasības pret juristiem. Kā zināms, daudzi no ieslodzītiem sagatavo daudz labākus pieteikumus tiesai un pat Satversmes tiesai, pretēji advokātiem un tiesām.
hm
22. Aprīlis 2013 / 11:59
1
ATBILDĒT
Statistikas nav un acīmredzot nebūs, bet cilvēki kopumā nav tik advancēti, pateiktu, ar ko atšķiras neadvokāts no advokāta, tāpēc nevar apgalvot, ka tie visi, kuri izvēlējās neadvokātu, to darīja apzināti un mērķtiecīgi.Iepazīstoties ar Latvijas Juristu biedrības reģistrēto juristu sarakstu http://www.ljb.lv/?c=juristi, sākumā var izlasīt \"Šeit tiek uzrādītas personas, kas sevi norādījušas kā juristi. Par ievietotās informācijas pareizību atbild katrs ievietotājs individuāli. Latvijas Juristu biedrība neapliecina, ka visi zemāk norādītie patiešām ir juristi vai arī ir Latvijas Juristu biedrības biedri.\" Vēl viens apliecinājums tam, ka kārtības šajā jautājumā nav
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 99
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties