30. Aprīlis 2013 /NR. 17 (768)
Informācija
Aktualitātes cilvēktiesībās: ieslodzījuma vietas, operatīvās darbības un bērnu tiesības
Monckton Chambers advokāts Džeremijs Makbraids (Jeremy McBride)
Foto: Boriss Koļesņikovs

2013. gada 22. aprīlī notika Rīgas Juridiskās augstskolas (turpmāk – RJA) ikgadējā diskusija "Latvijai aktuālie cilvēktiesību jautājumi", kas aptvēra trīs jautājumu blokus – policijas operatīvo darbību kontroli, bērnu piespiedu aizvešanas strīdu risināšanu un apstākļus ieslodzījuma vietās.

Diskusiju atklāja tieslietu ministrs Jānis Bordāns. Viņš īpaši uzsvēra jautājumu par bērniem, minot, ka Latvijā izpratne par bērnu tiesībām stipri atšķiras no izpratnes Rietumvalstīs un ka šis skatījums ir ļoti jāpārvērtē. Līdzīgi ir ar ieslodzījuma vietām. Tieslietu ministrs norādīja, ka Latvijā ir jāstrādā pie izpratnes maiņas par soda būtību, jo sods pamatā nav domāts kā atriebība.

 

Eiropas Cilvēktiesību tiesa un Latvija

Pirmo diskusiju paneli iesāka Eiropas Cilvēktiesību tiesas (turpmāk – ECT) tiesnese, palātas prezidente, RJA profesore Ineta Ziemele ar pārskatu par ECT prakses attīstību, norādot uz dažām tendencēm, par kurām ir vērts zināt. Pirmkārt, turpinās darbs pie Eiropas Cilvēktiesību aizsardzības konvencijas (turpmāk – Konvencija) 16.

ABONĒ 2023.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties