30. Aprīlis 2013 /NR. 17 (768)
Tiesību politika
Turpinās diskusijas par Augstākās tiesas nosaukuma maiņu
5

"Jurista Vārds" jau informējis par iecerētajiem grozījumiem likumā "Par tiesu varu", kas citastarp paredz izmaiņas Augstākās tiesas struktūrā, likvidējot Augstākās tiesas Civillietu tiesu palātu un Krimināllietu tiesu palātu. Iecerēti arī grozījumi Augstākās tiesas struktūrvienību nosaukumos, atsakoties no līdzšinējā vārda "Senāts" lietošanas, turpmāk Senāta departamentus saucot par Augstākās tiesas departamentiem.

"Jurista Vārds" iepriekš publicējis prof. Dr.iur. Dr.h.c. Romāna Apsīša, Linarda Muciņa un prof. Dr.iur. Sanitas Osipovas atzinumus (JV, Nr. 42 (741), 16.10.2012.), kā arī Tieslietu padomes lēmumu šajā sakarā (JV, Nr. 46 (745), 13.11.2012.).

Šajā "Jurista Vārdā" – Latvijas tiesību institūta Memorands par Latvijas augstākās tiesu instances nosaukumu, kas nosūtīts Saeimas Juridiskajai komisijai, Saeimas Juridiskās komisijas Tiesu politikas apakškomisijai, Augstākajai tiesai, Tieslietu ministrijai un Tieslietu padomei, kā arī zv. advokāta un Latvijas Juristu biedrības viceprezidenta Gvido Zemrībo vēstule.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU  /  5 RAKSTUS
piekļuves kods
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
5 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
ķēkša
2. Maijs 2013 / 14:59
0
ATBILDĒT
Varētu jau nosaukt par ķēķi, vismaz vairāk atbilstu reālajai dzīvei!
Velta
1. Maijs 2013 / 16:27
0
ATBILDĒT
Ļoti interesanti, līdz šim nebija dzirdēts nekas pārāk daudz par Senāta nosaukuma vēsturi!
xx
30. Aprīlis 2013 / 21:03
0
ATBILDĒT
Senāts ar trīs departamentiem ir jāsaglabā (nevis trīs Senāti, kā izgudrojusi Tieslietu padome). Senāts - tā ir tradīcija un mantojums, no kuras nedrīkst tāpat vien atteikties, jo esam taču tā pati Latvija, kas bija pirms okupācijām. Taču jāsaglabā arī Senāta gudrība un inteliģence, kāda bija toreiz, un nedrīkst Senātu pārpludināt ar pelēko Augstākās tiesas tiesu palātu tiesnešu masu. Viņiem nav jākļūst par senatoriem tāpēc vien, ka tiesu palātas likvidēs.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 2
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
COVID-19: tiesiskie aspekti
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties