7. Maijs 2013 /NR. 18 (769)
Skaidrojumi. Viedokļi
Vai maksātnespējas procesa administratoram vajadzētu būt valsts amatpersonai
12
Mg.iur.
Jānis Jurkāns
zvērināts advokāts, sertificēts maksātnespējas procesa administrators 

Jau 2007. gadā valsts aģentūras "Maksātnespējas administrācija" tā laika direktora vietnieks juridiskajos jautājumos Ervīns Ābele (kopš 09.07.2008. – direktors) sniedza skaidrojumu par to, kāpēc maksātnespējas procesa administratori nav valsts amatpersonas.1 Skaidrojumā tika norādīts, ka, izvērtējot administratora darbības un funkcijas, secināms, ka tās neatbilst valsts amatpersonas statusa pazīmēm. Pretēju viedokli ir paudusi biedrība "Ārvalstu investoru padome Latvijā" (turpmāk tekstā – Biedrība), publicējot pozīcijas ziņojumu par priekšlikumiem maksātnespējas sistēmas uzlabošanai,2 cita starpā paredzot būtiskas izmaiņas attiecībā uz maksātnespējas procesa administratoriem, nosakot, ka tiem būs piemērojams valsts amatpersonas statuss, kā rezultātā zvērināti advokāti vairs nevarēs vienlaikus būt arī maksātnespējas procesa administratori. Ievērojot to, ka piedāvātie grozījumi ir vērtējami kā pretrunīgi un juridiski nepamatoti, šis raksts veltīts to analīzei pēc būtības.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
ATVĒRT AR KODU
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
PIRKT 1 RAKSTU  /  5 RAKSTUS
piekļuves kods
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
12 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
labs
9. Maijs 2013 / 15:24
0
ATBILDĒT
vizualizēju un sāku smieties par uzrakstīto patiesību, kas pēc būtības ir nonsenss
Namejs
9. Maijs 2013 / 10:44
1
ATBILDĒT
Šeit nu ir piemērs, kad mērķis neattaisno līdzekļus, tikai tāpēc, ka kādai organizācijai gribas, lai papildus varētu sūtīt sūdzības arī KNAB, nevar tagad pēkšņi liegt visiem advokātiem būt arī maksātnespējas administratoriem.
VSOP
8. Maijs 2013 / 16:41
0
ATBILDĒT
Ābeles kunga dziļais mulsums un pēkšņie runas traucējumi kādā nesenā intervijā, vien izdzirdot kāda A7 bāzēta kooperatīva locekļa vārdu un uzvārdu, skaidri parāda MNA īstenotās \"uzraudzības\" spēku.....
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 9
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
COVID-19: tiesiskie aspekti
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties