4. Jūnijs 2013 /NR. 22 (773)
Skaidrojumi. Viedokļi
Bāriņtiesas kā apliecinājumu veicējas
7

Latvijā likumdevējs trijām institūcijām ir deleģējis veikt publiskus apliecinājumus. Šīs institūcijas ir – zvērināti notāri, bāriņtiesas un konsulārās pārstāvniecības ārzemēs. Vienlaikus likumdevējs nav nodrošinājis, ka pakalpojumu saņēmēji saņem vienlīdz kvalitatīvus juridiskos pakalpojumus, kā arī nav izvirzījis vienādas prasības pakalpojumu sniedzējiem un nav noteicis vienādus nosacījumus, kā šie pakalpojumi ir jāsniedz. Autore rakstā vēlas pievērst lielāku uzmanību nevis zvērinātiem notāriem un konsulārajām iestādēm, bet gan bāriņtiesām, kurām valsts ir uzticējusi veikt apliecinājumus tajās Latvijas vietās, kurās nav pieejami zvērinātu notāru pakalpojumi.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
7 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Linda
12. Jūnijs 2013 / 23:11
0
ATBILDĒT
Savukārt,es vēlos piebilst to, ko nav obligāta juridiskā izglītība nosakāma Bāriņtiesu amatpersonām. Taču noteikts obligāts kurss derētu, piemēram, apliecinājumu, vai citu juridisku dokumentu sastādīšanai, ir nepieciešamas zināšanas!Bet ne jau 3 vai 4 gadi, studējot tiesību zinātnes!
KKK
11. Jūnijs 2013 / 14:17
0
ATBILDĒT
Pirmkārt, raksts ir vairāk domāts par notaru atbalstu, bet ne par personam kas dzīvo novados. arī pie notariem ir nekvalitatīvi līgumi un bāriņtiesas reizēm līgumi ir labāk sastadīti. Tas ir kartēja akcija, lai darbīnieki mācītos par maksu.

parsvarā katra bāriņtiesa ir darbinieks/i ar juridisko izglitību un ar maģistra grāds tiesību zinātne.

Lai veikt secīnājumus, vajadzētu izpetīt kā novada deputāti atbalsta bāriņtiesas darbu un tikai tad vērtēt bāriņtiesu
Magone
5. Jūnijs 2013 / 10:46
0
ATBILDĒT
Ļoti labs raksts! Par šo tēmu aizdomājos pirms vairākiem gadiem, kad saskāros ar Bāriņtiesas gatavotu līgumu par nekustamā īpašuma pirkšanu. Manam klientam šis nekvalitatīvais līgums prasīja daudzus tiesāšanās gadus un lielas izmaksas, kas lauku cilvēkam bija smagi. Tā sakot, gribēja kā lētāk -aizgāja uz Bāriņtiesu, sanāca kā dārgāk. Un šī nebija vienīgā reize, kad redzēti zemas kvalitātes Bāriņtiesu gatavoti dokumenti.

Mēs te juristus, no kuriem daudziem ir maģistra grāds un liela pieredze tiesu lietās, saukājam par kaktu juristiem, jo viņu nosaukums nav advokāti, bet Bāriņtiesās nopietnus dokumentus drīkst gatavot cilvēki vispār bez juridiskās izglītības. Tas ir nonsenss! Trakākais, ka lauku cilvēki viņus uzskata par kompetentiem speciālistiem un uzticas. Manuprāt, šiem Bāriņtiesu cilvēkiem būtu nepieciešams maģistra grāds tiesību zinātnē, nevis tikai augstākā juridiskā izglītība.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 4
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties