9. Jūlijs 2013 /NR. 27/28 (778/779)
Viedoklis
Valsts, nespējot cīnīties ar blēžiem, ierobežo visus uzņēmējus
22
Aigars Strupišs
Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes lektors 

Atsaucoties "Jurista Vārda" aicinājumam paust brīvas formas pārdomas par pēdējiem Komerclikuma grozījumiem, kuri stājās spēkā 1. jūlijā, jāteic, ka, manuprāt, kādu daļu no uzstādītā mērķa ar šīm izmaiņām varētu sasniegt, ja par tādu uzskata reiderisma apkarošanu. Šim nolūkam ir paredzēts diezgan daudz mehānismu, kas minēto procesu formalizē un padara kontrolējamu. Tādēļ kā pozitīvu ieguvumu noteikti var minēt dalībnieku reģistra kārtošanas principu precizēšanu un daļu pārejas notariālās kārtības noteikšanu. Tomēr, raugoties no citas puses, šie grozījumi vienlaikus norāda uz kādu būtisku problēmu mūsu tiesību jaunradē. Proti, lai risinātu problēmas, kuras rodas vienā procentā gadījumu, tiek apgrūtināti visi pārējie 99 procenti normālo komersantu, kuriem problēmas nekad nav bijušas.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
22 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Magone
15. Jūlijs 2013 / 12:36
0
ATBILDĒT
Gribēju vien piebilst, ka UR tagad prasa, lai elektroniski parakstītus dokumentus viņiem iesniedz, izmantojot www.latvija.lv, tālāk \"komercdarbība\", nevis vienkārši nosūtot uz UR e-pastu. www.latvija.lv ir pieejama sīkāka informācija sadaļā \"aktualitātes\".
ai_bi
11. Jūlijs 2013 / 14:23
0
ATBILDĒT
Izskatās, ka būtu bijis tā vērts, lai pirms izmaiņu veikšanas aptaujātu tās personas, kuras faktiski parakstās. Un tikai tad būtu saistošs UR notāru (uz kuriem nattiecas notāru likumi)viedoklis. Kurš priekš, kura pastāv un strādā?
Proficius Aliri
11. Jūlijs 2013 / 11:59
0
ATBILDĒT
Protams, varētu veidot hibrīddokumentus, kas sastāv no elektroniskā un papīra formā esošiem dokumentiem. Jā, var gadīties kļūdas, nesakritības, kādu dokumentu var apzināti/neapzināti pazaudēt, neērti tādus dokumentus izmantot praksē.

Diskutabls risinājums varētu būt tāds - izgatavot apliecinātu elektroniskā dokumenta kopiju, uz kuras tad parakstās bez eparaksta esošie. Saglabājas divi dokumenti, bet vismaz papīra formā būs norādes par visiem parakstiem.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 19
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties