16. Jūlijs 2013 /NR. 29 (780)
Skaidrojumi. Viedokļi
Tiesiskā nenoteiktība trokšņu lietās
11
Dipl.iur.
Ramona Tiltiņa
zvērināta advokāte ZAB "Krodere & Judinska" 

Troksnis vienmēr ir bijusi nozīmīga vides problēma un aktuāls jautājums blīvi apdzīvotu pilsētu iedzīvotājiem. Kā norāda Pasaules veselības organizācija savās vadlīnijās aizsardzībai pret vides (sadzīves) troksni,1 trokšņa problēma Eiropas Savienības (turpmāk – ES) valstīs ir samērā liela: apmēram 40% Eiropas populācijas ir pakļauta satiksmes trokšņa iedarbībai (dienas laikā ekvivalentais skaņas spiediena līmenis pārsniedz 55 dB(A), bet aptuveni 20% populācijas – trokšņa iedarbībai, kas pārsniedz 65 dB(A) līmeni. Tātad gandrīz puse ES pilsoņu dzīvo akustiskā diskomforta apstākļos. Savukārt naktīs apmēram 30% populācijas pakļauta trokšņa līmeņiem, kuri pārsniedz 55 dB(A), traucējot normāla miega norisi.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
11 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Lara K.
29. Jūlijs 2013 / 11:45
0
ATBILDĒT
Diemžēl jau padsmitajā rindkopā raksta autores secinājumi sāka nosliekties par labu trokšņotājiem, kas mani absolūti izbrīnīja, jo acīm redzot pati autore nekad nav saskārusies ar traucējošiem trokšņiem, piem., mājoklī, kad trokšņa mērīšana, lēmuma pieņemšana un galu galā - izpilde notiek gandrīz gada garumā, bet cilvēkiem tikmēr ir kaut kur jādzīvo! Vai tiešām varas pērstāvis (piem., policists)organoleptiski vairs neko nav spējīgs noteikt - pat ne to, ka desa ir veca? Paredzot visam, t.sk. troksnim, kaut kādus robežlielumus un aparāta mērījumu mēs paši sevi vedam strupceļā. Vismaz sadzīvisku trokšņu gadījumā šādi mērījumi ir absolūti lieki, ko arī ir vēlējusies pateikt RD savos noteikumos. Šie noteikumi pagaidām Rīgā ir vienīgais glābiņš.
objektīvais izmeklētājs
22. Jūlijs 2013 / 09:27
0
ATBILDĒT
\"vispārējās jurisdikcijas tiesām nav ne laika, ne vēlēšanās iedziļināties daudzu gadu garumā veidotajā tiesu praksē APK lietās\".Protams, ka nav, jo kam tas viss bleķis ir vajadzīgs?
sponger
19. Jūlijs 2013 / 13:49
0
ATBILDĒT
Ar trokšniem tāpat kā ar smakām, tā kā ir, tā kā nav.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 8
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties