23. Jūlijs 2013 /NR. 30 (781)
Skaidrojumi. Viedokļi
Tiesu varas objektivitāte kā pamats tiesnešu ierobežotai kritikai Eiropas Cilvēktiesību tiesas praksē
3
Dr.iur.
Artūrs Kučs
 

Izteiksmes brīvības robežas, kritizējot tiesu varu vai pat atsevišķus tiesnešus, ir jautājums, par kuru bieži tiek diskutēts akadēmiskajā literatūrā.1 Plaša tiesas vai atsevišķu tiesnešu kritika sastopama arī ikdienā plašsaziņas līdzekļu publikācijās un nereti arī procesā iesaistīto pušu izteikumos. It īpaši tas raksturīgs gadījumos, kad tiesas pieņem spriedumus, kas sabiedrības vairākumam emocionāli vai morāli nav pieņemami. No vienas puses, šāda kritika var būt pamatota, jo tiesas ne vienmēr ir pietiekami skaidri un izsvērti norādījušas spriedumā argumentus, uz kuriem ir balstīta tiesas sprieduma rezolutīvā daļa. No otras puses, preses kritiska reakcija pret tiesu varu vairumā gadījumu ir saistāma ar laika trūkumu vai neiedziļināšanos plašāk tiesas izskatītajā lietā, kā arī ar nepilnīgām zināšanām par tiesību normu piemērošanu.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
RK
25. Jūlijs 2013 / 17:12
0
ATBILDĒT
Labs, malacis :)
Seskim
23. Jūlijs 2013 / 15:10
0
ATBILDĒT
Nesavietojami ar veselo saprātu drīzāk ir ticēt vismaz 80 gadu vecam barona solījumam, ko kāds ir dzirdējis, noklausoties aiz durvīm. Turklāt neesot pierādījumiem, ka tas jebkad ir ticis izpildīts.
Seskis
23. Jūlijs 2013 / 09:02
0
ATBILDĒT
Kā var uzticēties tiesu varai, ja tiesas spriedumi ir nesavietojami ar likumu un pat veselo saprātu?

Tiesājos ar pagastu par mantojamo zemīti, kura nezin kāpēc piešķirta kaimiņam, kurš pēc rakstura ir riebīgs cilvēks, tātad nav tiesīgs savām netīrajām kājām mīdīt manu tēvu zemīti. Tiesas procesā uzaicināju savu radinieci, kurai jau 102 gadi un kura tiesā liecināja, ka viņas vecomāte vēl baronu laikā dzirdēja muižā aiz durvīm, ka barons solīja pristavam, ka zemīte, kas tagad pieder kaimiņam, tiks atdota manai dzimtai, kuras saknes meklējamas vēl dižā varoņa Sumalda laikos.

Tiesa ignorēja liecinieka liecības un atstāja negrozītu pagasta lēmumu, ar kuru atteikts piešķirt zemīti īpašumā. Iesniedzu sūdzību Eiropā, par tiesnesi ziņoju Hāgas tribunālam, bet uzticība tiesnešiem ir zudusi uz visiem laikiem.
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
VĒL ŠAJĀ TIESĪBU PRAKSĒ
COVID-19: tiesiskie aspekti
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties