13. Augusts 2013 /NR. 33 (784)
Tiesību prakse
Par atteikšanos ierosināt lietu. Satversmes tiesas kolēģijas 2013. gada 31. jūlija lēmums
Satversmes tiesas kolēģijas lēmums
Rīgā 2013. gada 31. jūlijā

Satversmes tiesas 2. kolēģija šādā sastāvā: kolēģijas priekšsēdētāja Aija Branta, tiesneši Kaspars Balodis un Uldis Ķinis, kolēģijas sēdē izskatījusi Satversmes tiesā saņemto Denisa Čalovska (turpmāk − Pieteikumu iesniedzējs) pieteikumu par lietas ierosināšanu (pieteikums Nr. 138/2013),

 

konstatēja:

1. Pieteikumu iesniedzējs lūdz Satversmes tiesu:

1) atzīt starptautisko līgumu "Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības līgums par izdošanu" (turpmāk – Izdošanas līgums) un likumu "Par Latvijas Republikas valdības un Amerikas Savienoto Valstu valdības līgumu par izdošanu" (turpmāk – Likums par Izdošanas līgumu) par neatbilstošu Latvijas Republikas Satversmes (turpmāk – Satversme) 90. pantam, 92. panta pirmajam teikumam un 98. panta trešajam teikumam;

2) apturēt Latvijas Republikas Augstākās tiesas Krimināllietu tiesu palātas 2013. gada 31. janvāra lēmuma Nr. IP-1 (turpmāk – Palātas lēmums) izpildi.

2. Ar Izdošanas līgumu Latvijas Republika un Amerikas Savienotās Valstis (turpmāk arī – ASV) vienojušās, ka izdos viena otrai personas, ko lūguma iesniedzējas valsts iestādes ir apsūdzējušas vai notiesājušas par tāda noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, par kuru pieļaujama izdošana. Savukārt ar Likumu par Izdošanas līgumu minētais līgums tika pieņemts un apstiprināts.

3. Saskaņā ar Satversmes tiesas likuma 16. panta 1. punktu prasījums izvērtēt likuma atbilstību Satversmei ir piekritīgs Satversmes tiesai. Savukārt saskaņā ar tā paša panta 6. punktu Satversmes tiesa izskata lietas par Latvijas nacionālo tiesību normu atbilstību tiem Latvijas noslēgtajiem starptautiskajiem līgumiem, kuri nav pretrunā ar Satversmi.

4.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties