20. Augusts 2013 /NR. 34 (785)
Skaidrojumi. Viedokļi
Personas izdošana ārvalstij Kriminālprocesa likuma kontekstā
4
Mg.iur.
Jānis Ievītis
Rīgas Autotransporta prokuratūras prokurors,
Rīgas Stradiņa universitātes lektors, RSU doktorants 
Dr.iur.
Ilona Bulgakova
zvērināta advokāte, Latvijas Biznesa koledžas docente* 

Par personas izdošanas problēmām pēdējā laikā ir izteikušies daudzi sabiedrībā zināmi tiesību speciālisti un iestāžu atbildīgās amatpersonas.1 Saistībā ar konkrētu izdošanas gadījumu ir pat pieņemts Satversmes tiesas rīcības sēdes lēmums. Minētais liecina par izdošanas problemātiku, konkrētāk – izdodamās personas tiesību nodrošināšanas problēmu pastāvēšanu.2

Tā kā neviens tiesību speciālists, konstatējot problēmas personas izdošanas ārvalstij procesā, kā arī politiķi, atzīstot problēmu, tā arī nav piedāvājuši konkrētus priekšlikumus, raksta autori piedāvā savu redzējumu esošās procedūras uzlabošanai. Tādējādi raksta mērķis ir izpētīt personas izdošanas ārvalstij aktualitāti Kriminālprocesa likuma 66. nodaļas kontekstā.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
4 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
naivi jautājumi
26. Augusts 2013 / 22:38
0
ATBILDĒT
Vispār jau, lemjot par apcietinājumu, tiesai \"pirmsšķietami\" ir tomēr jāpārbauda, vai vispār ir kādi personas vainas pierādījumi. Tad kāpēc, izdot uz ASV, tas nav vispār jāpārbauda? Otrkārt- izdodot arī jāpārbauda, vai Latvijā tas vispār ir noziegums un kāds sods par tādu noziegumu ir paredzēts Latvijā. Ja ASV par to paredzēts nāves sods, tad var izdot tikai ar nosacījumu, ka nāves sods piemērots netiks. Tas pats attiecas uz brīvības atņemšanas soda ilgumu. Ja Latvijā par tādu noziegumu sods 5 gadi, bet ASV 25, tad var izdot tikai ar nosacījumu, ka ASV nepiespriedīs vairāk par 5 gadiem. Iespējas ASV piespriesto sodu izciest Latvijā arī ir jāparedz. Citādi Latvija vairs nav neatkarīga valsts, bet ASV pakļauta teritorija.
:)
22. Augusts 2013 / 15:16
0
ATBILDĒT
AT pārbaude bija viskrutāka, pēc principa \"rimstieties un nemuldiet, jo, tak, runa ir par ASV\"
Es
22. Augusts 2013 / 11:18
0
ATBILDĒT
arī nesaprotu, par ko šajā lietā ir tāds \"cepiens\"?! Par to lēmusi AT, ST, MK, spriests TM un citās iestādēs, un gan jau viņu rīcībā ir pamatoti fakti, ko uz āru nesaka.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 1
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties