Šī gada sākumā prestižā starptautiskā izdevniecība "Oxford University Press" sērijā "Oxford Monographs in international Law" izdeva Mārtiņa Paparinska monogrāfiju "The International Minimum Standard and Fair and Equitable Treatment" (grāmatai ir 320 lappuses un iesējums cietos vākos).1
M. Paparinskis ir viens no Latvijas jaunās paaudzes spožākajiem tiesību zinātniekiem, kurš turklāt savu akadēmisko karjeru sācis un arī šobrīd veido ārvalstīs. Pēc Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes viņš turpinājis izglītību Oksfordas Universitātē Lielbritānijā, kur ar izcilību ieguvis maģistra grādu un arī doktora (PhD) grādu. Pēc tam ir bijis pētnieks Ņujorkas Universitātē un pēdējos gadus Oksfordas Universitātē, šobrīd ir lektors Londonas Universitātes koledžā (University College London).
Tā kā M. Paparinska monogrāfija ir viena no pirmajām Latvijas tiesībnieku grāmatām, kas iznākusi tik starptautiski pazīstamā izdevniecībā, kāda ir "Oxford University Press",2 turklāt šis izdevums jau paguvis raisīt pirmās atzītu lietpratēju atsauksmes un diskusijas, "Jurista Vārds" aicināja jauno zinātnieku uz nelielu sarunu.
Par ko ir jūsu jauniznākusī grāmata?
Tā ir monogrāfija, kas tapusi uz manas Oksfordas Universitātē aizstāvētās doktora disertācijas pamata, to pēc tam vēl aptuveni gadu pieslīpējot. Gan disertācijai, gan grāmatai ir viena tēma un nosaukums – "Starptautiskais minimālais godīga un taisnīga regulējuma minimums" (The International Minimum Standard and Fair and Equitable Treatment).
Tā ir tēma no ieguldījumu aizsardzības tiesībām, proti, godīgais un taisnīgais regulējums, ko valstis ļoti bieži piekrīt iekļaut starptautiskos līgumos kā vienu no pienākumiem ārvalstu ieguldījumu aizsardzībai. Šis termins – godīga un taisnīga izturēšanās – ir formulējuma ziņā pietiekami plašs un neskaidrs, lai būtu grūti saprast, tieši ko no valsts var prasīt un kādi ir tās pienākumi šajā gadījumā.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.