5. Novembris 2013 /NR. 45 (796)
Notikums
Tiesnešu konferencē – par tiesu darba aktualitātēm
8
Foto: Boriss Koļesņikovs

Piektdien, 1. novembrī, notika gadskārtējā Latvijas tiesnešu konference, kurā piedalījās 360 no kopumā 559 Latvijas tiesnešiem – no Augstākās tiesas, apgabaltiesām, rajonu (pilsētu) tiesām un zemesgrāmatu nodaļām. Uz konferenci aicināti bija arī Tieslietu padomes locekļi, Satversmes tiesas tiesneši un Goda tiesneši.

Konference aizritēja trīs daļās. Pasākumu aizsāka tiesnešu pašpārvaldes institūciju (Tieslietu padome, Tiesnešu ētikas komisija, Tiesnešu kvalifikācijas kolēģija) ziņojumi un pārskats par tiesu darba aktualitātēm saistībā ar šī gada grozījumiem likumā "Par tiesu varu", kā arī tiesnešu apmācību. Konferences otrajā daļā tiesneši noklausījās ziņojumus par Latvijas tiesu un Eiropas Cilvēktiesību tiesas mijiedarbību, kā arī uzzināja pētījuma rezultātus par korupcija uztveri tiesu darbā. Tiesnešu konferenci noslēdza tiesnešu praktiskās nodarbības grupās, kurās tika uzlabotas psiholoģiskās sadarbības, mediju komunikācijas, latviešu valodas un juridiskās latīņu valodas prasmes.

Konferenci, kas noritēja Latvijas Universitātes (LU) Lielajā aulā, atklāja pasākuma atbalstītāju – Juridiskās fakultātes – pārstāve dekāne Dr.iur. Kristīne Strada-Rozenberga.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
8 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
sponger
8. Novembris 2013 / 15:41
0
ATBILDĒT
Nu pavisam nav smieklīgi, ka (laikam)tiesnesis pārmet studentam,ka students mācās un iet paklausīties tiesnešu konferenci!
arī
8. Novembris 2013 / 10:32
0
ATBILDĒT
Kamēr tiesnešiem būs tāds (!) galvenais tiesnesis,nekas šajā pašapmierinātajā vidē nemainīsies.Lielai daļai neinteresē nekas jauns, vieglāk taču darboties gadiem ilgi pierastajā runīnā.

Cilvēkiem patiešām jālūdz Dieviņš, lai dzīve nepiespēlē nepieciešamību nonākt šo cilvēku priekšā.
parafrāze
7. Novembris 2013 / 16:41
0
ATBILDĒT
\"Esi nenoticis tiesnesis? :)

Un ko tu,nabadziņ,tur darīji? Ko mocīji sevi ar klāt būšanu,ja tas tev sagādāja tādas ciešanas..\"Jautājums precīzāk ir šāds: \"Ko JŪS tur darījāt, nabadziņ, ja Jūs neinteresē sava darba aktualitātes? Kāpēc traucējāt topošajiem profesionāļiem apgūt papildus zināšanas?\"Starp citu, izteikums \"uzvedies kā susļiks uz pannas\" tāpat neliecina par nosvērtu personību. Var vienīgi paust nožēlu valstij, kur par tiesnesi strādā tāds indivīds.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 5
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties