5. Novembris 2013 /NR. 45 (796)
Skaidrojumi. Viedokļi
Pašvaldības principa ģenēze
11
Dr.iur.
Artis Stucka
zvērināts advokāts 
Dipl.iur.
Rita Elksniņa
zvērināta advokāta palīdze 

Pašvaldības principa ģenēzei pašvaldību tiesību teorijā līdz šim ir pievērsta samērā neliela uzmanība. Vairumā gadījumu pētījumos samērā virspusēji tikusi aprakstīta Latvijas pirmā neatkarības perioda pašvaldību sistēma, un tikai retos gadījumos veikta šīs sistēmas izveidi ietekmējušo faktoru analīze.1 Joprojām trūkst informācijas par to, kāpēc Latvijas pirmā pašvaldību sistēma bija tieši tāda, kāda tā radās. Tomēr tas nebūt neliecina par šā jautājuma izpētes aktualitātes trūkumu, jo pašvaldību vēstures izzināšana daudz precīzāk ļauj izprast paša pašvaldības principa būtību un tā jēdzienisko saturu. Turklāt pirmā Latvijas pašvaldību sistēma kalpoja par pamatu pašvaldības sistēmas izveidei mūsdienu Latvijā. Šobrīd spēkā esošajam likumam "Par pašvaldībām" ir ievērojama līdzība ar 1930. gada Pilsētu pašvaldību likumu.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
11 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Jurčiks
6. Novembris 2013 / 20:51
0
ATBILDĒT
Tiešām nemani atšķirību starp faktu konstatāciju (norādot atšķirību starp Seska un Zebiekšķa tekstiem) un Zebiekšķa personisku uzbraucienu Seskim, definējot viņu kā \"nožēlojams, bezdievīgs cilvēciņš - alkoholiķis kurš sit savu sievu un bērnus...\"???
Kalks
6. Novembris 2013 / 13:14
0
ATBILDĒT
No iepriekšminētā neizbēgami izdarāms slēdziens, ka Jurčiks, pārmetot (uzbraucot) nabaga Zebiekstim (komentāru autoram), sliktu toni pats ir viens makten neaudzināts indivīds.

Un tāds, uzbraucot nabaga Jurčikam, tikpat neizbēgami esmu arī es.
Jurčiks
6. Novembris 2013 / 12:43
0
ATBILDĒT
Ironizēšana PAR TĒMU (kā to dara Seskis) nav sliktais tonis. Uzbraucieni komentāru autoriem(kā to dara Zebiekstis) - ir.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 8
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties