19. Novembris 2013 /NR. 47 (798)
Informācija
Tieslietu padomes aktuālie lēmumi

Tieslietu padome 11. novembra sēdē izskatīja vairākus jautājumus, tai skaitā par vadlīnijām lietu izskatīšanas termiņu standarta noteikšanai tiesās, mehānisma izveidi lietu nodošanai citai tiesai civilprocesā, kā arī par tiesnešu skaita izmaiņām Augstākajā tiesā un rajonu (pilsētu) tiesās un tiesnešu sarakstu kārtējai profesionālās darbības novērtēšanai 2014. un 2015. gadā u.c.

Samaksu par tiesu nolēmumu anonimizēšanu sola nākamajā gadā

Tieslietu padome uzklausīja Tiesu administrācijas informāciju par tiesu nolēmumu anonimizēšanas procesu un problēmu risinājumu, jo gan Tieslietu padome, gan Tieslietu ministrija un Tiesu administrācija saņēmusi Siguldas, Ogres, Dobeles, Cēsu un Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesu darbinieku (vairākās tiesās – arī tiesnešu) vēstules, kurās viņi pievienojas Jelgavas tiesas darbinieku atklātajā vēstulē paustajai neapmierinātībai par tiesu darbinieku darba slodzes palielināšanos, anonimizējot tiesu nolēmumus atbilstoši grozījumiem likumā "Par tiesu varu", kas stājušies spēkā 2013. gada 1. septembrī.

Jelgavas tiesas darbinieku vēstuli Tieslietu padome skatīja jau 23. septembra sēdē. Tad arī Latvijas Tiesnešu biedrības prezidente informēja par biedrības valdes lēmumu vērsties Tieslietu padomē un pie tieslietu ministra ar lūgumu rosināt likuma "Par tiesu varu" grozījumus saistībā ar nolēmumu anonimizāciju, apsverot, vai nolēmumu anonimizēšana būtu nosakāma kā tiesneša palīga un tiesas sekretāra papildpienākums, vai tas tomēr būtu jāveic Tiesu administrācijai.

Tieslietu padomes locekļi konceptuāli piekrita Tiesnešu biedrības viedoklim, savukārt Tieslietu ministrijas un Tiesu administrācijas pārstāvji lūdza ļaut jaunajai sistēmai un izvēlētajam modelim sākt darboties, pirms atteikties no tā.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties