17. Decembris 2013 /NR. 51 (802)
Notikums
Par cilvēktiesību aktualitātēm – ikgadējā tiesībsarga konferencē
Foto: Boriss Koļesņikovs

Trīs pagājušās nedēļas dienas, no 10. līdz 12. decembrim, cilvēktiesību interesenti pulcējās uz ikgadējo Tiesībsarga biroja rīkoto konferenci.

Pasākumu ievadīja Latvijas Republikas tiesībsarga Jura Jansona ziņojums "Cilvēktiesību un labas pārvaldības aktualitātes Latvijā 2013. gadā".

Tālākā konferences norise tika organizēta sešās tematiskās sekcijās: Bilingvālā izglītība Latvijā un sabiedrības integrācija. Izvērtējums un priekšlikumi; Personas vārdu atveide un cilvēktiesības; Satversmes 111. pants – realitāte vai deklarācija; Pacientu cilvēktiesības psihoneiroloģiskajā slimnīcā; Individuālā preventīvā darba (uzvedības sociālās korekcijas) nozīme bērnu tiesību aizsardzībā; Efektīvs sociālais darbs ar ģimeni – problēmas un risinājumi.

Kopumā diskusijās piedalījās vairāki desmiti dažādu nozaru ekspertu. Konference bija bez maksas un atvērta visiem interesentiem.

Tiesībsarga ziņojums

Latvijas Republikas tiesībsargs Juris Jansons konferences ievaddaļā sniedza ziņojumu par cilvēktiesību un labas pārvaldības aktualitātēm Latvijā 2013. gadā, kā arī pārskatu par biroja veikumu un tuvākās nākotnes plāniem (pilns ziņojuma teksts pieejams www.tiesibsargs.lv).

Aplūkojot pilsonisko un politisko tiesību problēmas Latvijā, tiesībsargs vispirms pievērsās tiesībām uz taisnīgu tiesu. J. Jansons uzsvēra biroja darba konstatēto problēmu – pilno tiesas spriedumu sastādīšanas novilcināšanu, nepamatoti, dažkārt vairākkārtīgi pagarinot to sastādīšanas termiņu. Tiesībsargs uzsvēra, ka tiesu administratīvā darba organizācijas sarežģījumi nedrīkst transformēties indivīdam garantēto tiesību uz taisnīgu tiesu aizskārumā. Ja ir konstatējama nolaidība vai darba organizēšanas problēmas saskatāmas tiesnešu darbā, šie gadījumi ir kritiski jāizvērtē tiesnešu disciplinārās kolēģijas līmenī. J. Jansons aicināja prāvniekus arī civillietās aizstāvēt savas tiesības un rakstveidā nekavējoties ziņot tiesu priekšsēdētājiem.

Analizējot Valsts sociālās aprūpes centru (VSAC) darbu, J. Jansons atgādināja, ka 2013. gada februārī viņš Saeimai un Labklājības ministrijai nosūtīju ziņojumu par sistēmiskiem trūkumiem to darbā.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties