28. Janvāris 2014 /NR. 4 (806)
Skaidrojumi. Viedokļi
Paveiktais un sagaidāmais tiesu sistēmā
4
Dr.iur.
Irēna Kucina
Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece tiesu jautājumos

Kā jau tas ir ierasts, gada nogalē vai jaunā gada sākumā tiek izdarīts apkopojums par padarīto un arī nosprausti jauni mērķi. Tāpēc arī Tieslietu ministrija vēlas sabiedrībai sniegt informāciju par paveikto tiesu sistēmā 2013. gadā un arī par sagaidāmo.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
4 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Jānis
29. Janvāris 2014 / 09:36
1
ATBILDĒT
Labs raksts un ievieš skaidrību darba plānos un padarītajā.
Seskis
28. Janvāris 2014 / 09:48
0
ATBILDĒT
Pieļauju, ka Tiesu institūts Latvijas Republikā palēnām, bet visnotaļ mērķtiecīgi atmirs, jo tālu vairs nav brīdis, kad Valstī Tiesu funkcijas pārņems citas iestādes. Pirmās vēsmas jau maigi žūžo tiesiskuma ēteriskajā netveramībā. Ekonomikas ministrija izstrādājusi likumprojektu, kurā reglamentēts, ka gadījuma, ja īrnieks nemaksā īres maksu ilgāk par 3 mēnešiem, tad īrnieku izliek ar policijas palīdzību. Ja ir pateikts "A", tad jāsaka arī "Bē". Ja var izlikt īrnieku ar policijas palīdzību, tad var izlikt arī nomnieku, piedzīt parādu, šķirt laulību un atrisināt citas privāttiesiskas darbības ar bruņotas institūcijas starpniecību vienpusējā paziņojuma kārtībā.
Tādēļ tā Tiesu reformēšana ir tikai nevajadzīga pseidoaktivitāte, daudz svarīgāk ir Tiesām paredzētos līdzekļus novirzīt Policijai, veidot papildus Zemessardzes vienības (landsknehtus), kas izšķirs privāttiesiskus strīdus. Kad uz degošas mājas fona landsknehtu kirasieris izšķirs aprūpes tiesību strīdu Baznīcas pristava klātbūtnē un izraus no mātes rokām raudošo bērnu, lai atdotu tēvam, kurš pirmais paguvis vērsties pēc palīdzības, tad ļautiņi sāks izprast Tiesiskuma skarbo esenci.
Līdzīgi arī Administratīvajā procesā - ja pieteicējs divas reizes nepiekritīs mediācijai, tad trešajā reizē nosūtīs pie viņa Tiesas kazakus, un tad pieteicējam būs rūpīgi jāpadomā, vai klusējot parakstīt piekrišanu mediācijai, vai arī spuroties un runāt pretī kazakiem ar izsistiem zobiem.
mazgudrais > Seskis
29. Janvāris 2014 / 08:33
1
ATBILDĒT
administratīvajās tiesās jau šobrīd ir gandrīz tā - tiesu sriedumi bieži vien ir tādi, ka daudz neatšķiras no sitiena pa zobiem
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 1
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
5
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties