4. Februāris 2014 /NR. 5 (807)
Intervija
Administratīvās tiesas juridiskās kultūras telpā
2
Veronika Krūmiņa intervijā JURISTA VĀRDAM
Lai uzzinātu, kādi ir bijuši aizvadītie 10 gadi, raugoties no Augstākās tiesas puses, "Jurista Vārds" aicināja uz sarunu Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētāju Veroniku Krūmiņu
Foto: Boriss Koļesņikovs

Administratīvajai tiesai 2014. gadā aprit 10 gadi. 2004. gada 1. februārī stājās spēkā Administratīvā procesa likums, 2. februārī darbu uzsāka Administratīvā rajona tiesa un Administratīvā apgabaltiesa, bet 6. februārī – Augstākās tiesas Senāta Administratīvo lietu departaments. Lai uzzinātu, kādi ir bijuši šie 10 gadi, raugoties no Augstākās tiesas puses, "Jurista Vārds" aicināja uz sarunu Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta priekšsēdētāju Veroniku Krūmiņu, kas ir departamenta priekšsēdētāja kopš 2007. gada. Par Augstākās tiesas tiesnesi ievēlēta 2005. gadā, līdz tam bijusi tiesnese Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā un Administratīvajā apgabaltiesā, kā arī Tieslietu ministrijā Kodifikācijas departamenta direktore, valsts sekretāra vietniece likumdošanas jautājumos un valsts sekretāra vietniece tiesu jautājumos, strādājusi Valsts kancelejas Juridiskajā departamentā.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Seskis
7. Februāris 2014 / 09:12
2
ATBILDĒT
Administratīvās tiesas jau neredz to vienkāršās tautas sāpi!
Kad prasīju pašvaldībai dzīvokli tuvāk sieviņas kapam, tiesa visbeidzot lūgumu apmierināja, bet dzīvoklis atradās netālu no sievasmātes kapa, kas uzskatāms par klaju ņirgāšanos par procesa dalībnieku.
Ja pirmos 9 gadus Administratīvās tiesas smēlās padomiņu J.Paines grāmatā, tagad minētajai grāmatai pievienoti Administratīvā procesa likuma komentāri, tas ir, tiesa atsaucas uz pašu sarakstītiem kalamburiem.
Tiesai vienalga, ko lūdz procesa dalībnieks, jo administratīvā tiesiskuma vakuumā vibrē "saprātīgā pieteicēja" veidols - procesuāli ambivalents fenomens, kurš vienmēr izsaka tiesai vēlamos lūgumus.
Gluži kā mitoloģiskajā Prokrusta gultā, vienkāršās tautas mazais cilvēks tiek lauzts un locīts, lai viņa sāpi un slāpes pēc tiesiskuma ietūcītu tiesas izveidotajās stīgu teorijas formulās, un spriedumos jālasa par oktagonālajām intencijām (domas par domām), prizmisko duālismu u.t.t.
Ne velti Ģenerālprokurors E.Kalnmeijera kungs, izlasot pirmās frāzes tiesas spriedumā, šaušalās iebrēcās - Pilnīgs sviests!
mazgudrais > Seskis
7. Februāris 2014 / 11:25
0
ATBILDĒT
ja jau ģen.proks to ir pamanījis, tad vizmaz viņš nav bezcerīgs gadījums (par tiesām labāk paklusēšu), tas šajā lietā ir pozitīvais, manuprāt
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties