4. Marts 2014 /NR. 9 (811)
Informācija
Augstākās tiesas plēnumā – par efektīvāku darbu un Senāta nosaukumu
Plēnums pieņēma lēmumu aicināt Saeimu atjaunot un saglabāt Latvijas Republikas augstākajai tiesu instancei tās vēsturisko Senāta nosaukumu.
Foto: Boriss Koļesņikovs

Augstākās tiesas plēnums 21. februārī izvērtēja tiesas darbu aizvadītajā gadā, pieņēma aicinājumu atjaunot Senāta nosaukumu kasācijas instancei, par Satversmes tiesas tiesneša amata kandidātu izvirzīja Civillietu departamenta tiesnesi Aldi Laviņu un par Krimināllietu tiesu palātas priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēja Ervīnu Kušķi.

Augstākās tiesas plēnumā piedalījās un tiesnešus uzrunāja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers un tieslietu ministre Baiba Broka. Gan ģenerālprokurors, gan tieslietu ministre aicināja Augstāko tiesu aktīvāk iesaistīties likumdošanas procesos, kas saistīti ar tiesu sistēmu un tiesvedības jautājumiem. Ministre norādīja, ka Augstākās tiesas plēnumam piemīt potenciāls spēks, lai definētu ietekmīgu viedokli par tiesu sistēmā, valstī un sabiedrībā kopumā svarīgiem jautājumiem. Uzsvēra, ka Augstākās tiesas plēnumam ir iespējas un morāls pienākums apspriest jautājumus, kas varētu palīdzēt pilnveidot Augstākās tiesas un visas tiesu sistēmas darbu un valsts pārvaldību kopumā. Ministre akcentēja, ka tieslietu sistēmas reforma ir iespējama tikai dialogā ar visām iesaistītajām institūcijām.

 

Aizvadītā gada izvērtējums un priekšlikumi

"Ar aizvadītā gada darbu Augstākā tiesa var būt gandarīta – esam strādājuši smagi, intensīvi un kvalitatīvi," tiesas darbu vērtēja Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs.

2013. gads raksturīgs ar divām svarīgākajām aktualitātēm – tiesā saņemto lietu skaita un arī neizskatīto lietu uzkrājuma palielināšanos, kā arī ar grozījumiem likumā "Par tiesu varu", kas iezīmē Augstākās tiesas reorganizācijas sākumu.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties