Transportlīdzekļa vadīšanas tiesību atņemšana ir viens no tiesību ierobežošanas soda veidiem, un šo tiesību ierobežošanas soda veidu nedrīkst tulkot šauri. Krimināllikumā, tāpat kā citos likumos, tiek lietoti termini ar dažādu abstrakcijas pakāpi. Krimināllikuma 262. panta otrās daļas izpratnē jēdziens "tiesības" nav transportlīdzekļa vadītāja apliecība, kuru personai fiziski var atņemt, bet gan vispārējas tiesības personai vadīt jebkuru Krimināllikuma 261. pantā paredzēto transportlīdzekli.
Latvijas Republikas Augstākā tiesa šādā sastāvā: tiesnesis V. Čiževskis, tiesnese I. Radzeviča, tiesnesis P. Opincāns, izskatīja rakstveida procesā krimināllietu sakarā ar apsūdzētā N.P. kasācijas sūdzību par Zemgales apgabaltiesas 2013. gada 14. augusta lēmumu un
konstatēja
Ar Jēkabpils rajona tiesas 2013. gada 12. aprīļa spriedumu N.P., personas kods [..], atzīts par vainīgu Krimināllikuma 262. panta otrajā daļā paredzētajā noziedzīgajā nodarījumā un sodīts ar piespiedu darbu uz 110 stundām, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz 2 gadiem.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.