20. Maijs 2014 /NR. 20 (822)
Skaidrojumi. Viedokļi
Izņēmumi no pienākuma saņemt informētu piekrišanu ārstniecībai
1
Bac.iur
Mārtiņš Birģelis
pētnieks “American Bar Association”  

Ārstam vienmēr jāsaņem pacienta informēta piekrišana pirms ārstniecības uzsākšanas.1 Tomēr tiesību zinātnieki un tiesas visās jurisdikcijās norāda, ka tiesības uz pašnoteikšanos, kas pasargātas ar informētas piekrišanas doktrīnu, nav absolūtas. Konkrētos apstākļos ir pieļaujamas atkāpes no šīs doktrīnas.2 Ir atzīti vairāki izņēmumi no informētas piekrišanas saņemšanas pienākuma. Lai gan šie izņēmumi ir atšķirīgi, tiem ir kopējs mērķis – pacienta veselības veicināšana.3

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Baraks Osama
21. Maijs 2014 / 17:31
0
ATBILDĒT
Šis nu diemžēl ir no tās rakstu kategorijas, par kuru var teikt - laikam vēl par agru lauzties zinātnes lauciņā. Pēc izlasīšanas īsti netop skaidrs ne darba mērķis, ne tā pienesums vietējās tiesiskās domas veidošanā. OK, autors parādījis savu prasmi amerikāņu judikatūras meklēšanā un tulkošanā. Tas, kā mēdz teikt, dzīvē noderēs. Bet ko tālāk, ko iesākt ar sameklēto? Rakstā neatrodu nekādas viennozīmīgas norādes uz to, ar ko šis darbs, kura kodols principā ir ASV un ECT judikatūras pārstāsts ar šādiem tādiem iestarpinājumiem, varētu būt aktuāls Latvijas tiesībniekiem - JV primārajai auditorijai. Vai tā mērķis ir esošā regulējuma robu aizpildīšana, tiesību piemērošanas prakses kritika, pamattiesību tvēruma iztulkošana, varbūt vēl kas cits? Varbūt tas ir vienkāršs salīdzinošo tiesību pētījums bez tālejošām sekām (kaut gan šī pieeja manās acīs Latvijā ir pagalam sakompromitēta, jo daļa autoru cieš no nekritiskas aizraušanās ar kādas konkrētas valsts tiesībām) un tāpēc pielīdzināms informatīvam pārspriedumam, par ko padomāt vakarā pirms aizmigšanas? Domāju, ka darbam tik specifiskā jomā kā medicīnas tiesības vajadzētu būt mērķtiecīgākam. Varbūt, ka pētnieciskajā darbā, uz kura bāzes tapusi publikācija, viss ir uzskatāmi un loģiski izskaidrots - nezinu. Tomēr šajā publikācijā katrā ziņā nav pat to standartfrāžu, ko studenti mēdz sarakstīt noslēguma darbu ievadā, lai pamatotu tā aktualitāti.
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties