27. Maijs 2014 /NR. 21 (823)
Skaidrojumi. Viedokļi
Pušu autonomijas princips starptautiskajās privāttiesībās
6
Kristīna Krasta
Berlīnes Humbolta universitātes Juridiskās fakultātes doktorante (Mg.iur. Latvijas Universitāte, LL.M Summa cum laude Berlīnes Humbolta universitāte)

Raksts ir veltīts pušu autonomijas principa – viena no starptautisko privāttiesību pamatprincipiem, ar ko apzīmē tiesisku darījumu dalībnieku tiesības izvēlēties darījumam piemērojamās tiesības, – izzināšanai. Raksta mērķis ir noskaidrot principa nozīmi, piemērošanu un izpausmi praksē, kā arī tiesiskajā regulējumā noteiktos rāmjus jeb ierobežojumus. Rakstā autore pievērsīsies arī atsevišķu praktisku piemēru analīzei, lai teorētisko matēriju padarītu saprotamāku un ilustrētu tās ievērojamo praktisko nozīmi.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
6 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
xx
2. Jūnijs 2014 / 15:04
0
ATBILDĒT
Ģimenes tiesībās pušu autonomiju noteic Romas III regula (sk.: pirms 25. atsauces), nevis Roma II regula.
mazgudrais
2. Jūnijs 2014 / 13:16
0
ATBILDĒT
teorētiskā matērija - cienījamā cum laude, kas tas tāds?
p.s. neatbildēšana tiks vērtēta kā nezināšana (puses autonomijas ietvaros)

ar ko apzīmē tiesisku darījumu dalībnieku tiesības izvēlēties darījumam piemērojamās tiesības - un tikai piemērojamās tiesības?
p.s. skat iepriekšējo p.s.
Seskis
29. Maijs 2014 / 09:12
2
ATBILDĒT
Tas raksts varbūt arī ir domāts koledžas studentiem, bet man un maniem kameras biedriem Žoram un Arturam raksts nav saprotams! Arī ceturtais kameras biedrs onkulis Jura klusē par rakstu un jau piekto mēnesi ar izteiktām skeletizācijas pazīmēm sēž savas lāviņas stūrī, bet Rīgas Centrālcietuma administrācijas žurnālā vēl joprojām viņa cienījamās personas dati ir ieskrāpēti pamatlīdzekļu ailē, lai saņemtu nodokļu maksātāju benefīcijas.
Mums raksts nešķiet mazaktuāls, tāpēc patlaban rakstām vēstuli Tieslietu ministrijai un Berlīnes fogtam, lai raksta autore komandējuma ietvaros tiktu etapēta uz Rīgas Centrālcietumu, kur varētu ieslodzītajiem izskaidrot raksta būtību. Un ne tikai izskaidrot, jo darba te pārpārēm - pieteikumi Satversmes tiesai, Administratīvajai tiesai, iesniegumi Tiesībsargam un cietuma Administratīvajai komisijai, sūdzības Ieslodzījumu vietu pārvaldei u.t.t.
Kameras radošā gara kapacitāte ir nepietiekoša, tamdēļ mums ir nepieciešams profesionālis, kas palīdz darbos. Mums ieslodzītajiem, ziniet, arī ir tiesības!
Kā atlīdzība raksta autorei tiks nodrošinātas onkuļa Juras benefīcijas, vieta pie Pirmā galda, kā arī katru dienu kārtīgs balta pulverīša "Čeks", kas trejdeviņas reizes bīdelēts tālajā Kolumbijā, mirdzoši balts, netverami smalks un gaisīgs kā onkuļa Juras gaišā dvēselīte.
Mums vienalga, kā raksta autore tiks etapēta, kaut vai pa Humbolta straumi. Ja 24 stundu laikā raksta autore neatradīsies mūsu kamerā, mēs to interpretēsim kā privātpersonas tiesību un tiesisko interešu aizskārumu, un vērsīsimies Eiropas Cilvēktiesību tiesā ar pieteikumu par morālā un personiskā kaitējuma atlīdzinājumu, fiziskajām ciešanām, ko rada raksta autores neesamība kamerā, kā arī zaudējumu atlīdzinājumu, kas izpaužas negūtās peļņas veidā, jo raksta autores intelektuālā potenciāla nedarbošanās ieslodzīto labā rada šķēršļus juridiski pamatotu sūdzību sagatavošanai, līdz ar to mazina atlīdzinājuma apmēru no Valsts par sliktajiem apstākļiem ieslodzījumā.
Apzinoties Valsts grūto ekonomisko situāciju, mēs nebūsim rijīgi - pietiks, ja mūsu kameras grūtdieņiem tiks atbērts zelts raksta autores svarā. Vienlaikus atgādināšanu Latvijas Republikas varas orgāniem - morālā kaitējuma atlīdzināšana neatbrīvo no pienākuma nogādāt raksta autori kamerā.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 3
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
— likumi.lv —
Civillikums
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties