10. Jūnijs 2014 /NR. 23 (825)
Intervija
Lēmumi par administratīvā soda piemērošanu būs kvalitatīvāki
1
Baiba Broka intervijā Gatim Litvinam
Foto: Boriss Koļesņikovs

Tuvojas diena, kad Latvijā atteiksimies no likuma, kurš pieņemts vēl Padomju Savienības laikā, proti, no 1984. gada 7. decembra Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa. Tomēr tas notiek tikai 2014. gadā, un jaunais tiesiskais regulējums varētu stāties spēkā tikai 2017. gadā. "Jurista Vārds" aicināja tieslietu ministri Baibu Broku uz interviju, lai izjautātu par Tieslietu ministrijas izstrādāto Administratīvo pārkāpumu procesa likumprojektu un tā tapšanas gaitu – kādas bija grūtības un kāds labums būs no jaunā regulējuma.

Kopš neatkarības atgūšanas Latvijā ir spēkā 1984. gada Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodekss. Par tā neatbilstību mūsdienu prasībām runāts jau ilgu laiku. Tikai tagad izstrādāts Administratīvo pārkāpumu procesa likumprojekts. Kāda prioritāte bija šim jautājumam Tieslietu ministrijai?

Tieslietu ministrijas darba plānā šis jautājums bijis viens no prioritāriem pēdējos desmit gadus. Tā izstrāde bija rūpīgs un laikietilpīgs darbs, kura laikā vajadzēja panākt līdzsvaru un vienošanos ar apmēram 150 iestādēm, kam ir tiesības piemērot administratīvo atbildību.

 

Tomēr kāpēc šis likumprojekts netika izstrādāts agrāk?

Tieslietu ministrijā bijuši vairāki mēģinājumi izstrādāt jaunu regulējumu administratīvo pārkāpumu jomā, taču dažādu iemeslu dēļ ar iesaistītajām institūcijām nav izdevies panākt kompromisu par visiem jautājumiem, piemēram, par administratīvā aresta izslēgšanu no administratīvo sodu sistēmas un jaunu procesuālo institūtu ieviešanu, lai efektivizētu administratīvo pārkāpumu procesu.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Aigars
13. Jūnijs 2014 / 16:13
0
ATBILDĒT
no coment
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties