28. Oktobris 2014 /NR. 42 (844)
Tiesību politika
Secinājumi par maksātnespējas procesa administratoru uzraudzības pilnveidošanu
1
Sannija Matule
Jurista Vārds

Lai gan Saeimas 25. septembra lēmums, skatot grozījumus Maksātnespējas likumā, galīgajā lasījumā atbalstīt priekšlikumu par maksātnespējas administratoru pielīdzināšanu valsts amatpersonām daudziem bija šķietams pārsteigums, pati iecere kā tāda nav radusies tikai pirms mēneša. Diskusijas par šādu pavērsienu notikušas jau sen, tostarp "Jurista Vārda" slejās, bet, Tieslietu ministrijas skatījumā, ļoti konkrētas aprises šādiem plāniem iezīmētas jau pagājušogad.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
1 KOMENTĀRS
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Magone
28. Oktobris 2014 / 10:13
0
ATBILDĒT
Raksta beigās minēts, ka: "Tieslietu ministrija ir iecerējusi paredzēt, ka disciplinārlietu pret administratoru varētu ierosināt par administratoru darbību regulējošu normatīvo aktu būtisku pārkāpumu, kas radījis kaitējumu valsts vai privātpersonu interesēm, profesionālo ētikas normu pārkāpšanu, Maksātnespējas administrācijas apstiprinātās metodikas neievērošanu...".
Par Maksātnespējas administrācijas apstiprinātās metodikas neievērošanu?! Kaut kāds stulbums! Vai kāds ir pavērtējis, kas tajā metodikā ir sarakstīts? Nekompetence daudzos jautājumos, kas neatbilst tiesu praksei. Man kā maksātnespējas administratoram vēl šāda Maksātnespējas administrācijas nekomptence būs ar likumu jāievēro, citādi pienāksies disciplinārsods?!
Tiesas arī nolēmumos atzīst, ka nepiekrīt Maksātnespējas administrācijas viedoklim. Ir daudz tādu tiesu nolēmumu. Bet Maksātnespējas administrācija neņem vērā tiesu nolēmumos paustās atziņas un savu metodiku nemaina. Tagad metodika būs jāievēro un viss. Tas man atgādina PSRS laikus. Kāds gan progress maksātnespējas jomā būs iespējams, kā var attīstīties kāda tiesību nozare, kur viena iestāde, kas nav tiesa, drīkstēs diktēt savu viedokli, kurš būs obligāts, par citādu domāšanu pienāksies sods automātiski! Lai to, kas ir pareizi vai nē, izlemj tiesas! Kad vienreiz nāks izpratne, ka Maksātnespējas administrācijā sēž teorētiķi, kuriem arī tās teorētiskās zināšanas ir pašvakas.
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Nepatīk / neieteikt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties