23. Decembris 2014 /NR. 50 (852)
2014. gads Latvijas tieslietu sistēmā
Lielākā daļa tiesnešu arī 2014. gadā ir strādājuši godprātīgi
2
Dr.iur.
Jautrīte Briede
Latvijas Republikas Augstākās tiesas tiesnese  
Foto: Boriss Koļesņikovs

Pirmkārt, gribētos runāt par tiesu un tiesnešu reputāciju, par tiesu un tiesnešu attiecībām ar sabiedrību un politiķiem, kas ir 2014. gadā daudz apspriests jautājums. Par to šajā gadā diezgan daudz gan šaurākā, gan plašākā lokā ir runājuši arī administratīvie tiesneši. Vispirms tas tika darīts administratīvo tiesu 10 gadu jubilejai veltītajā konferencē aprīlī, ko Augstākā tiesa rīkoja kopīgi ar Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti un žurnālu "Jurista Vārds".

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
recepte
30. Decembris 2014 / 16:27
0
ATBILDĒT
"Miķelis" = "Kuģelis"
Seskis
23. Decembris 2014 / 14:58
3
ATBILDĒT
"Un vēl es gribu minēt zemāko instanču tiesnešu un tiesnešu palīgu atalgojuma problēmu. Šī alga, ņemot vērā darba apjomu un atbildību, nav tāda, kura pietiekami var konkurēt ar citām darbavietām, kuras tiek piedāvātas jauniem, spējīgiem juristiem" - Autores citāts.
Lasot apcerējumus par Tiesu sistēmām dažādās Pasaules valstīs, Seskis ir akumulējis atziņu, ka tiesneša amats ir goda amats, par kura pildīšanu atlīdzība nepienākas, t.i. par tiesnešiem var darboties personas, kuru materiālais stāvoklis ļauj pildīt tiesneša pienākumus bez atlīdzības. Pretējā gadījumā tiesnesis ir ieinteresēts labumu saņemšanā no Valsts.
Kas attiecas uz tiesas sekretāriem, tiesas sēžu sekretāriem un tiesneša palīgiem, Valdības gaiteņos ir iestrēdzis projekts, ka šiem amatiem tiks piesaistīti viesstrādnieki no citām valstīm, vai arī tos veiks pie kriminālatbildības sauktās personas kā piespiedu darbu.
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties