24. Februāris 2015 /NR. 08 (860)
Informācija
Diskusija par partnerattiecību reģistrāciju Latvijā un Igaunijas pieredze
2

Igaunijas parlaments 2014. gada 9. oktobrī tikai ar divu balsu pārsvaru pieņēma Reģistrētas kopdzīves likumu (Registered Partnership Act – angļu val.), bet Latvijā par šādu iespēju vai kaut ko tamlīdzīgu vēl tikai diskutē, tai skaitā arī šajā "Jurista Vārda" numurā.

Reģistrētas kopdzīves likumu Igaunijā trešā lasījuma balsojumā 40 deputāti atbalstīja, 38 bija pret likuma pieņemšanu, 10 deputāti atturējās, bet 13 nepiedalījās balsojumā. Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess izsludināja likumu, un tas stāsies spēkā 2016. gada 1. janvārī.

Vienlaikus jāņem vērā, ka pašreiz Igaunijā vēl nav izstrādāts pilnīgs tiesiskais regulējums. Jāgroza vēl citi saistītie normatīvie akti, lai pilnībā ieviestu partnerattiecību institūtu. Turklāt jāņem vērā, ja Reģistrētas kopdzīves likuma pieņemšanai pietika ar vienkāršu parlamenta deputātu balsu vairākumu un nevajadzēja 51 deputāta atbalstu no visiem parlamenta deputātiem (101), tad ieviešanas likumu pieņemšanai būs nepieciešams šāds vairākums. 2015. gada martā notiks parlamenta vēlēšanas. Līdz ar to vēl pastāv neziņa, kā partnerattiecību institūts attīstīsies Igaunijā.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2023.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
miglā tīts
24. Februāris 2015 / 09:26
1
ATBILDĒT
Vai kāds var populāri paskaidrot,kāpēc heteroseksuāliem pāriem nepietiek ar laulību? Par viendzimuma pāriem nerunāsim,jo tiem nav laulības iespēju,un kaut kā tās attiecības ir regulējamas.Varbūt kādam ir tabuliņa ar atšķirībām starp laulību un "partnerattiecībām".Ja šādu atšķirību nav,tad atkal atgriezīšos pie pirmā jautājuma.
Alberta ielas bruģis > miglā tīts
24. Februāris 2015 / 09:40
1
ATBILDĒT
Tādēļ, ka negrib saistības. Savākt mantas un aiziet ir vieglāk nekā pēc tam vēl iet pie notāra, vai arī sliktākā gadījumā (ja kāds neatzīst) uz tiesu un tiesāties. Visi taču zina tos stāstus par to cik "mīļi" paliek bijušie laulātie šķiršanās procesā.

Taisīt šādu partnerattiecību regulējumu tikai tā iemesla dēļ, ka tāds ir citās valstīs, domāju, ka nav vērts. Jo šis partnerattiecību institūts pēc būtības ir kā krievi saka "podjobka", ne tur īsti laulība, ne tur īsti civillaulība. Ja cilvēki ir pieauguši un uzskata, ka tiem ir nopietnas attiecības, tad pieņemiet arī pieauguša cilvēka cienīgu lēmumu un oficiāli apprecies.
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties