24. Februāris 2015 /NR. 08 (860)
Skaidrojumi. Viedokļi
Partnerība – cilvēktiesību aizsardzība esošām kopdzīves formām
29
Veiko Spolītis
12. Saeimas deputāts, iniciators grozījumiem Civillikumā attiecībā uz partnerības institūta ieviešanu  

Lai neveidotu jaunu partnerattiecību tiesisko regulējumu īpašā likumā, esmu iesniedzis īsu un vienkāršu iniciatīvu, kas organiski iekļauj partnerības institūtu esošajā civiltiesību sistēmā.

2015. gada 29. janvārī Saeimas Juridiskajai komisijai iesniedzu priekšlikumu ieviest jaunu civiltiesisku institūtu "partnerība", kas tiesību un pienākumu ziņā būtu pielīdzināms Civillikuma 11. pantā minētajai tiesību institūcijai "laulība". Tā paredzēts Civillikumā atjaunot šobrīd izslēgto 40. pantu ar jaunu saturu, kurā noteiktu, ka jebkuras divas fiziskas personas var nodibināt partnerību, kurai ir tādas pašas funkcijas kā laulībai, izņemot to, ka tajā var stāties tikai no 18 gadu vecuma, neparedzot 16 gadu izņēmumu, kā arī partnerību nevarēs noslēgt reliģisko konfesiju dievnamos.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
29 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Olga Olgai
25. Februāris 2015 / 13:09
0
ATBILDĒT
Man žēl Olgu Beinaroviču: cilvēks rakstīja, centās, bet pie viņas raksta komentāru nav…
Jons
25. Februāris 2015 / 09:11
7
ATBILDĒT
Kolēģi juristi, mums protams pienākas izrādīt savstarpēju godpilnu cieņu, t.sk., pret personām, kuras Jurista vārdā kaut kādā veidā ieliek savu skribelējumu par atbalstu kādam jautājumam…
Bet tajā pat laikā, kad skribelējums, kā ir šajā gadījumā, paliek tikai skribelējums bez jebkādas juridiskās slodzes (pat te nav parastās domas slodzes.. iespējams kādas cits vietas slodze..) un pēc būtības tas ir kārtējais mēģinājums balstīt homo attiecības, tad kāpēc ir jāizrāda cieņa pret to, kas ir perverss savā būtībā. Sabiedrībā nav pieņemts lielīties ar perversību (vēl tomēr tik tālu Latvija nav ‘’aizgājusi’’ Eiropai līdzi, ceru, ka arī nekad neaizies!), kaut ikdienā redzam daudzas lietas- vīrs/sievu un otrādi krāpj, par bērniem nerūpējās, skatās porno utt ( pa kluso) bet tomēr, tas netiek atbalstīts, tiek nosodīts.
Tātad, vienīgajiem, kam liekas, ka partnerattiecības vēl juridiski jāstiprina, tad tie ir homo attiecību piekritēji, nu neliekās mierā ar to, ka neviens neredz, ko viņi savā gultā dara, dikti jau grib pasaulei parādīt un lielīties. Dariet savā gultā, mājās, ko gribat, bet vērtība, kas ir Latvijā vēl nu cik ir iespējams godā, t.i., laulība, ir aizsargājama no šādiem zākājumiem.
mazgudrais > Jons
25. Februāris 2015 / 09:37
2
ATBILDĒT
ja legalizēs homo savienību, tad jābeidz prostitūcijas ierobežošana, bet attiecībā uz rakstiem JV - šitais portāls degradējas straujāk kā sabiedrība kopumā
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 26
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties