3. Marts 2015 /NR. 09 (861)
Tiesību politika
Tiesībpolitikas aspekts: maksātnespējas jomas attīstība Latvijā
3
Agnese Šķēle
MPA (profesionālā maģistra grāds valsts pārvaldē), Tieslietu ministrijas Nozaru politikas departamenta Politikas izstrādes un reliģijas lietu nodaļas vecākā referente  

Lai rastos priekšstats par maksātnespējas jomas attīstību Latvijā pēdējo 15 gadu laikā, ir būtiski pievērst uzmanību to veidojošajiem elementiem un evolūcijai. Pētot maksātnespējas jomas attīstību, būtu svarīgi to iedalīt trīs būtiskos posmos, proti, pirmajā posmā tiek izveidota Maksātnespējas administrācija (2002. gads) un maksātnespējas procesa administratoru profesija kā regulētā profesija; otrajā posmā (2008. gads) tiek ieviests fiziskās personas maksātnespējas process un tiesiskās aizsardzības process; bet trešajā posmā (2010. gads) tiek pilnveidotas un reformētas maksātnespējas procedūras. Šis apraksts veidots tā, lai atspoguļotu būtiskākās izmaiņas maksātnespējas jomā pa gadiem.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Vai tiešām?
3. Marts 2015 / 15:11
0
ATBILDĒT
Nevar piekrist autorei vairākos aspektos:
1) pretēji rakstā norādītajam, Doing Business rādītāji attiecībā uz maksātnespējas procesa efektivitāti Latvijā pēc 2010.gada Maksātnespējas likuma spēkā stāšanās ir dramatiski pasliktinājušies. Nu, lai man atbild kreditori - kāds ieguvums ir no īsāka maksātnespējas procesa, ja atgūto līdzekļu apmērs ir samazinājies vairāk kā par 25 %? Maksātnespējas procesa ātrumā esam pazaudējuši procesa jēgu un mēŗķi kā tādu.
2) lasu un nespēju saprast, kā tieslietu ministra piedāvātā reforma, kas, saucot lietas īstajos vārdos, paredz Administratoru asociācijas likvidāciju, uzlabos administratoru uzraudzību, atbildības līmeni, darbības caurspīgīgumu un profesijas prestižu. Par kādu profesijas attīstību un preztižu var runāt, ja vispār nav profesionālās organizācijas un pašpārvaldes? Retorisks jautājums - kuram ir izdevīga vāja administratoru pašpārvalde? Piedodiet, bet ne jau kreditoriem un valstij. Tā ir izdevīga tieši "shēmotājiem", pret kuriem iecerētā reforma it kā grib vērsties. Nu ko - ja reforma praksē tiks ieviesta, piedzīvosim praksē, ka nezāļu vietā tiks iznīdēts kultūraugs, bet nezāles izbaudīs savu uzvaras gājienu!!!
Magone > Vai tiešām?
4. Marts 2015 / 12:15
1
ATBILDĒT
Tieslietu ministrs, manuprāt, runāja par Maksātnespējas administrācijas iespējamu likvidāciju, nevis par Administratoru asociācijas likvidāciju. Kā gan varētu likvidēt administratoru pašpārvaldi:)
Tā ir > Magone
4. Marts 2015 / 12:33
0
ATBILDĒT
Nē, ministrs tieši domā stiprināt Maksātnespējas administrāciju, bet atņemt Administratoru asociācijai sertifikācijas un apmācības funkciju. Ja Administratoru asociācijai šīs funkcijas tiks atņemtas, tas nozīmēs, ka asociācijai vairs nebūs pietiekamu ienākumu spēcīgas pašpārvaldes nodrošināšanai. Kaut kāda pašpārvalde jau iespējams turpinās pastāvēt, taču tā visdrīzāk būs nīkulīga un nenopietna. Nu tieši tāda, kāda ir izdevīga lietu "kārtotājiem".
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties