3. Marts 2015 /NR. 09 (861)
Skaidrojumi. Viedokļi
Valsts amatpersonas statusa problemātika maksātnespējas procesa administratora profesijas kontekstā
Olavs Cers
zvērināts advokāts, sertificēts maksātnespējas procesa administrators, Latvijas Sertificēto maksātnespējas procesa administratoru asociācijas valdes priekšsēdētājs 

2015. gada 1. martā spēkā stājās tiesību norma, ar ko paredzēts maksātnespējas procesa administratorus to amata darbībās turpmāk pielīdzināt valsts amatpersonām. Tāpat likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" no 2015. gada 1. jūlija paredzēts noteikt, ka valsts amatpersonas ir arī maksātnespējas administratori. Šī raksta mērķis ir atkārtoti norādīt uz būtiskākajiem iemesliem, kuru dēļ maksātnespējas procesa administratoru pielīdzināšanai valsts amatpersonām nav bijis juridiska pamata.

Autors uzskata, ka nesaskaņotā terminu lietošana dažādos likumos, kā arī juridiski neskaidra un pat nekorekta situācija laikā, kamēr vienā likumā norma jau ir spēkā, bet citā – norma stāsies spēkā vēlāk, liecina par tik nepārvaramu likumdevēja vēlmi administratorus pielīdzināt valsts amatpersonām, ka nepietika laika pat tehniskai likumprojektu saskaņošanai, nemaz nerunājot par minēto normu izvērtēšanu pēc būtības.

Tāpat autors iepriekš vairākkārt pamatojis viedokli, kāpēc administratoru pielīdzināšanai valsts amatpersonām nav juridiska pamata.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties