7. Aprīlis 2015 /NR. 14 (866)
Numura tēma
Vai advokātu process nepieciešams arī pirmajā un apelācijas instancē: Latvijas tiesnešu viedoklis
15

Pašlaik advokātu process Latvijā noteikts kasācijas instancē. Vai advokātu procesu vajadzētu ieviest arī pirmajā un apelācijas instancē, un kāpēc tas būtu nepieciešams – šādu jautājumu uzdevām Augstākās tiesas Civillietu departamenta priekšsēdētāja p.i. Edītei Vernušai, Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājai Daigai Vilsonei, Kurzemes apgabaltiesas priekšsēdētājai Silvai Reinholdei, Latgales apgabaltiesas priekšsēdētājam Andrim Strautam, Tukuma rajona tiesas priekšsēdētājai Adrijai Kasakovskai, Liepājas tiesas priekšsēdētājam Ilgvaram Jaunģelžem un Daugavpils tiesas priekšsēdētājam Jānim Šaušam.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2020.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
15 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Rihards Plotka
21. Jūlijs 2016 / 18:44
1
ATBILDĒT
Mani novērojumi dažu gadu laikā ir tādi, ka diemžēl katrs, kas iet uz tiesu, sauc sevi par "juristu", pat ja tam nav kvalifikācijas. Ir zināmi gadījumi, kad juridiskās palīdzības sniedzējs maldina, nosaucot sevi par "zvērinātu juristu" vai "zvērinātu privātadvokātu".

Šādas nenoteiktības apstākļos man ir jāatzīst, ka advokātu process būtu jāievieš, iespējams, paredzot arī "štata zvērināto advokātu" vietas, proti, advokāti, kas strādā par fiksētu algu no valsts budžeta, jo ne visi varēs atļauties advokāta pakalpojumus.
Juriste
5. Jūnijs 2015 / 17:09
0
ATBILDĒT
Esmu vairākos pocesos pārstāvējusi savus klientus un tie nav zaudējuši nevienu manis pārstāvēto lietu. Arī tajos gadījumos, kad man pretī stāvēja advokāti! Tāpēc, es pamatoti apšaubu deklaratīvos apgalvojumus par to, ka advokātu process viennozīmīgi uzlabos tiesvedības kvalitāti.
lasītājs
28. Aprīlis 2015 / 10:36
0
ATBILDĒT
Strauta kungam, cepuri nost par drosmi atklāt taisnīgu viedokli. It īpaši par pēdējo teikumu!!!
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 12
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
TIESĪBU PRAKSE
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties