21. Jūlijs 2015 /NR. 28 (880)
Skaidrojumi. Viedokļi
Juridiskās izglītības un jurista kvalifikācijas situācija un iespējamais risinājums
2
Dr.iur.
Inese Lībiņa-Egnere
Saeimas priekšsēdētājas biedre, LU Juridiskās fakultātes Civiltiesisko zinātņu katedras docente  

Ministru kabineta 2010. gada 18. maija noteikumu Nr. 461 "Noteikumi par Profesiju klasifikatoru, profesijai atbilstošiem pamatuzdevumiem un kvalifikācijas pamatprasībām un Profesiju klasifikatora lietošanas un aktualizēšanas kārtību"1 2. pielikuma 1.20. apakšnodaļā iekļauts jurista profesijas standarts. Profesionālās darbības pamatuzdevumu kopsavilkuma sadaļā norādīts, ka jurists atbilstoši profesionālajai specializācijai un amatam atrod, analizē, iztulko un piemēro tiesību normas, izstrādā, analizē un apliecina juridiskus dokumentus, sniedz juridiskus atzinumus un juridisko palīdzību (sniedz juridiskās konsultācijas un veic tiesību subjektu pārstāvību), veic juridiskas darbības civilprocesā, administratīvajā procesā, Satversmes tiesas procesā un kriminālprocesā un izstrādā pētījumus ar zinātnisku vērtību jurisprudencē.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2021.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: žurnāls, e-žurnāls un komplekts!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
M. Reders
22. Jūlijs 2015 / 16:33
2
ATBILDĒT
Biedrs Staļins sliktiem juristiem esot piespriedis nāvesodu nošaujot, biedrs Pols Pots trešdaļu no valsts iedzīvotājiem nošāva, lai izdzīvotu tikai profesionālie komunisma cēlāji. Atīrija sabiedrību pēc pilnas programmas, bet komunismu uzcelt neizdevās ne vienam, ne otram. Komunisti veic tīrīšanu, demokrāti veicina konkurenci. Kādu risinājumu izvēlēsimies mēs? : ))) .... protams, kaitina slikti juristi, bet ja nebūs slikto, vai Mēs labie būsim vajadzīgi? Komunisma koncepcijā bija paredzēts, ka viss būs tik forši kā juristus nevajadzēs ;)
Jurčiks
22. Jūlijs 2015 / 11:56
4
ATBILDĒT
Vienreiz jābeidz gari muldēt (kas ilgst jau gadus 10) un beidzot jāievieš vienotais eksāmens...
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties