21. Jūlijs 2015 /NR. 28 (880)
Vēstules
Ir notikusi nepieļaujama iejaukšanās tiesu darbā un to neatkarībā
7

Atklātā vēstule par augstāko valsts amatpersonu personiskā viedokļa nošķiršanu no oficiālā un varas dalīšanas principa ievērošanu šai sakarā

Valsts prezidentam, Ministru prezidentei,
Tieslietu ministram, Tiesībsargam
Zināšanai: Ģenerālprokuroram,
Augstākās tiesas priekšsēdētājam,
Latvijas Zvērinātu advokātu padomei

Iepazīstoties ar vairāku valsts augstāko amatpersonu – Valsts prezidenta, Ministru prezidentes, tieslietu ministra un tiesībsarga – publiskajiem paziņojumiem saistībā ar Liepājas tiesas spriedumu lietā par netiklu darbību veikšanu ar mazgadīgu meiteni, kā tiesu sistēmai piederošas personas, zvērināti advokāti, kā arī Latvijas Republikas pilsoņi un nodokļu maksātāji paužam viedokli, ka ar šo ir notikusi nepieļaujama iejaukšanās tiesu darbā un to neatkarībā, kas, mūsuprāt, būtu kvalificējama kā valsts tiesiskuma vai pat konstitucionālā krīze un demokrātijas jeb valsts varas dalīšanas tiešs apdraudējums.

Norobežojoties no konkrētās lietas, konkrētās tiesas un tiesnešiem, faktiskajiem lietas apstākļiem, kā arī apsūdzības un apsūdzētajiem, tomēr nevar nepamanīt bīstamu tendenci, kas apdraud to tiesiskuma daļu, kas Latvijā šobrīd pastāv, nekādi nepalīdzot vairot tiesiskumu tur, kur tā trūkst.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2023.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
7 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Viesturs
23. Jūlijs 2015 / 11:41
0
ATBILDĒT
Var tikai piekrist autoru viedoklim. Situācija, kad (uzsveru) kompetentas amatpersonas reaģē līdzīgi uz ielas kliedzošiem ļaudīm, ir īpatnēja.
No otras puses, varbūt kompetentās amatpersonas vnk prātīgi parunā žurnālistu pavadā (valodā), parosās un rada iespaidu, ka visi (ieskaitot muļķības runājošie) ir sadzirdēti. Arī nav slikti.
Svarīgi, lai tiesu varas neatkarība un konkrētie iesaistītie no tā reāli neciestu šobrīd un ilgtermiņā, bet kā to panākt ir augstākstāvošo kompetence :)
A varbūt mediji vnk novērš sabiedrības uzmanību no bēgļu jautājumiem (vienlaikus cenšoties diskriditēt vienu politisko spēku) utt. Koroče ar mieru un pīpēšanu :))
Piekrītu
22. Jūlijs 2015 / 10:41
1
ATBILDĒT
piekrītu šim viedoklim. Un pareizi arī norāda, ka citos gadījumos jāsitas aizvērtās durvīs. Viss ir saprotams tikai salīdzinot :)
XYZ
21. Jūlijs 2015 / 21:54
9
ATBILDĒT
Kas par muļķībām! Tiesiskā valstī katrs var komentēt ko un kā vien vēlas. Vienīgais izņēmums ir procesā iesaistītās personas (a la Lavents pret Latviju). Kad ASV prezidenta kandidāte Hilarija Klintone izteica atbalstu geju laulībām pirms spriedums tika pasludināts, tad arī notika iejaukšanās tiesu varā? Kauns par šiem advokātiem!
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 4
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties