28. Jūlijs 2015 /NR. 29 (881)
Numura tēma
ECT ir atvērusi “Pandoras lādi” ierobežojumiem interneta vidē
8
Asoc.prof.
Artūrs Kučs
 

Viedoklis par ECT Lielās palātas spriedumu lietā "Delfi pret Igauniju", atbildot uz konkrētiem "Jurista Vārda" jautājumiem.

Kā atšķiras ECT Lielās palātas šā gada 16. jūnija sprieduma argumentācija no 2013. gada 10. oktobra ECT sprieduma? Vai šāds ECT spriedums, kā arī vairāku tiesnešu atsevišķās domas ir pārsteigums?

Eiropas Cilvēktiesību tiesas palātas 2013. gada 10. oktobrī pieņemtais spriedums lietā Delfi pret Igauniju bija pirmais, kurā ECT pauda nostāju jautājumā par to, vai interneta vietnei – konkrētā gadījumā ziņu portālam – ir jāatbild par portālā publicēto lasītāju anonīmo komentāru saturu. Līdz šim pieņemtā un starptautiskajos dokumentos atspoguļotā prakse pamatojās uz principu notice take down – pienākums izdzēst aizskarošus komentārus, tiklīdz interneta vietnes administrators ir ticis informēts par tiem. Respektīvi, interneta vietnes atbildība iestājās tikai tad, ja aizskartā persona vai kāds lasītājs bija nosūtījis informāciju par aizskarošajiem komentāriem, bet portāls bija atsacījies tos dzēst. ECT palāta savā spriedumā mainīja šo līdz šim iedibināto principu, pasludinot, ka arī interneta vietne var būt līdzatbildīga par lasītāju anonīmo komentāru saturu, pat ja portāla administrācija nav tikusi par šiem komentāriem informēta.

ABONĒ 2025.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
8 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
anonīms
29. Jūlijs 2015 / 10:11
3
ATBILDĒT
Tiešām šitais teksts: "Skaidrs gan ir tas, ka ECT spriedums veicinās portālu pašcenzūru un interneta mediju brīvība turpmāk varēs tikt pakļauta daudz lielākiem ierobežojumiem, liedzot sabiedrībai saņemt alternatīvu informāciju", ir nu galīgi greizs. It kā jau cienījams autors, bet raksta galīgās muļķības. Ir taču jānošķir informācija, ko pasniedz portāls, no lasītāju komentāriem pēc šīs informācijas. Neviens nevar aizliegt portāliem publicēt patiesu un objektīvu informāciju un klāt pie tā savu autora viedokli par šo informāciju. Vai ļaut lasītājiem rakstīt savu viedokli (komentāru), tā ir portāla paša izvēle. Bet nav pieņemams, ka lasītāji anonīmi raksta rupjības un apvainojumus kādam cilvēkam, cilvēku grupai, vai organizācijai. Ir elementāri saprotams, ka tādus komentārus ir jāizdzēš. Realitētē pēdējā laikā dzēš ne tikai tādus komntārus, bet arī tādus komentārus, kas nav ne rupji, ne aizskaroši, bet, kas nesakrīt ar raksta autora viedokli.
Zirnis > anonīms
29. Jūlijs 2015 / 10:22
3
ATBILDĒT
Spriedumu lasījāt vispār pirms rakstat? Spriedumā ir skaidrā valodā pateikts, ka komentāri ietilpst attiecīgā MEDIJA (piem., portāla) saturā. Vajag izlasīt spriedumu pirms raksta komentārus.
anonīms > Zirnis
29. Jūlijs 2015 / 11:11
3
ATBILDĒT
Un kas no tā mainās? To dziļo domu nesapratu? Protams, ka viss, kas ir redzams uz ekrāna, tas viss ietilpst medija saturā, a kā citādi? Un autori ir atbildīgi, lai saturā nebūtu rupjību, apvainojumums, apmelojumu, aicinājumu uz vardarbību. Mūsu mēdīji dimežēl tikai tāpēc vien liek dažus rakstus, lai kurinātu starpnacionālo naidu ar krieviem un apslēpti aicinātu uz vardarbību.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 5
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties