Jau kopš 2006. gada, kad tika publicēts UNICEF ziņojums "Aiz aizvērtām durvīm",1 bērnu tiesību aizsardzības jomā strādājošajiem speciālistiem vajadzētu būt skaidram, tieši kādas sekas uz bērnu atstāj dzīvošana ģimenē, kur vardarbība ģimenes locekļu starpā ir nereta parādība. Tiek norādīts, ka bērnam nav jābūt tiešam vardarbības upurim – paliekošas un būtiskas sekas izraisa arī tas, ka bērns redz vardarbīgu izturēšanos vecāku starpā, dzird no vardarbības izrietošas skaņas vai ievēro pazīmes, ka vardarbība ir notikusi.
Minētie apstākļi var novest pie tā, ka bērnam grūtāk padodas mācības un sociālo prasmju veidošana, tiek pausta vardarbīga, riskanta vai delinkventa uzvedība, iespējama arī depresija un trauksmes sajūta. Tāpat ziņojums vērš uzmanību uz to, ka bērniem, kas pieredzējuši vardarbību ģimenē, ir lielāka iespējamība nonākt ar to saskarsmē, arī kļūstot pieaugušiem – gan kā cietušajiem, gan pašiem izturoties varmācīgi.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.