15. Septembris 2015 /NR. 36 (888)
Informācija
Advokāti domstarpības ar valsti sola risināt starptautiskā līmenī
2

Vēl dienu pirms Saeimas 10. septembra steidzamības kārtībā pieņemtajiem grozījumiem likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā", nosakot amata savienošanas ierobežojumus valsts amatpersonām pielīdzinātajiem maksātnespējas administratoriem, Latvijas Zvērinātu advokātu padomes (LZAP) pārstāvji pauda cerību, ka varbūt beidzot tiks saklausīti un likumdevējs tomēr neizšķirsies par labu rīcībai, kas bez daudziem citiem apsvērumiem vērtējama arī kā "rupjš starptautisko tiesību pārkāpums". Saeima advokātu bažās neieklausījās, un nu viņi apņēmušies šo jautājumu risināt starptautiskā līmenī.

Izsekot itin visam un nezaudēt faktu precizitāti attiecībā uz to, kas pēdējā gada laikā norisinās saistībā ar dažādiem priekšlikumiem, darba grupām, diskusijām, pētījumiem, vēstulēm un tiesību aktu grozījumiem par un ap maksātnespējas procesu un tā administratoriem, nav viegli. Tādēļ, atsaucot atmiņā jau senākus notikumus, īsumā jāatgādina, ka pagājušā gada rudenī tika pieņemti Maksātnespējas likuma grozījumi, tajos ietverot normu, ar kuru noteica, ka amata darbībā maksātnespējas procesa administratori ir pielīdzināti valsts amatpersonām. Papildus bija nepieciešami arī atbilstīgi grozījumi likumā "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" un citos normatīvajos aktos.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Vai Tieslietu ministrijas viedoklis?
15. Septembris 2015 / 09:32
1
ATBILDĒT
Rakstā jau citētais deputāts Seržants 10. septembra debatēs teica arī šādu frāzi, kas šeit tiešā tekstā citēta no Saeimas sēdes stenogrammas: "[..] Un šī gada 2.septembrī Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas sēdē Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Laila Medina atklāti pateica, mums visiem dzirdot, ka, ja mēs šo statusu ieviesīsim, tad piecus gadus Tieslietu ministrija administratoru nozari neaiztiks. Tātad piecus gadus mēs vēl dzīvosim tā, kā dzīvojām."

VAI TĀ IR TIESLIETU MINISTRIJAS VĪZIJA PAR AMINISTRATORU NĀKOTNI UN LIELĀS SOLĪTĀS REFORMAS????? Ministrija - paskaidrojiet, kā saprotams jšu amatpersonas attiecīgais izteikums?!
Magone > Vai Tieslietu ministrijas viedoklis?
15. Septembris 2015 / 10:58
3
ATBILDĒT
Par Lailu Medinu es labāk neizteikšos. Tas ir cilvēks, kas nav savā vietā.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties