23. Februāris 2016 /NR. 8 (911)
Numura tēma
Izglītošana pārmāc tiesas galveno uzdevumu – strīdu izšķiršanu
3
Dr.habil.iur.
Kalvis Torgāns
LU Juridiskās fakultātes Civiltiesisko zinātņu katedras profesors, Latvijas Zinātņu akadēmijas akadēmiķis 

Ir svarīgi, lai tie, kas lasa spriedumu civillietā, gūst pārliecību, ka tiesa ir gan noskaidrojusi un novērtējusi lietā nozīmīgos apstākļus, gan pareizi piemērojusi likumus, pratusi to pārliecinoši un loģiski izklāstīt tiesas dokumentā. Liekvārdība un pārmērīga likuma normu citēšana nestiprina šādu pārliecību, drīzāk vājina iespēju uztvert konkrētā strīda risinājuma pamatotību. Tiesas spriedumam ir jābūt skaidram un saprotamam ikvienam lasītājam, taču tā izglītojošā iedarbība ir pakārtota galvenajam tiesas uzdevumam – taisīt likumīgus un taisnīgus spriedumus.

šis raksts ir maksas saturs
TEV IR PAROLE
E-ŽURNĀLS
e-pasta adrese
parole
atcerēties mani
Pirkt vai atvērt ar kodu
vai
autorizējies, ja žurnāls jau tavs
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
3 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
PIEVIENOT
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Senlatvietis
23. Februāris 2016 / 14:50
0
ATBILDĒT
Piekrītu Torgāna kungam.
Ne jau pilnībā nocitētajā pantā ir spēks, bet gan kvalitatīvā, lakoniskā un kodolīgā tiesas atziņā, kas sasaistīta ar attiecīgo tiesību normu.
Juris Meščerjakovs
23. Februāris 2016 / 13:25
0
ATBILDĒT
Spriedumam ir jābūt lakoniskam un saturīgam, bet bez autora minētās problēmas par gariem, skaidrojošiem spriedumiem, kas ienākuši no administratīvo tiesu pieejas, ir arī īsi, bet nevis kodolīgi, bet "haltūru" spriedumi, no kuriem šķiet, ka tiesa/tiesnesis vispār nav izpratīs strīdus būtību, bet spriedumā atrakstījies reducējot strīdu uz dažām problēmām, pie tam bieži vien par ar prasības pamatu un priekšmetu nesaistītām. Nemaz jau nerunājot, par to, ka spriedumā prasītājs, atbildētājs tiek sajaukts ar to pārstāvi, vai motīvu daļā palikuši "kopēt-ielīmēt" (copy-paste) pieejas dēļ lietas dalībnieku nosaukumi vai vardi no pavisam citas lietas.
mazgudrais > Juris Meščerjakovs
24. Februāris 2016 / 10:36
0
ATBILDĒT
par ielīmēšanu (ne par saturu) - tiesu portālā ir atrodami spriedumi, kuri tādā mērā kopijoti - peistoti, ka rindkopām gan burtu izmērs atšķiras, gan stils, gan centrējums
COVID-19: tiesiskie aspekti
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL PAR ŠO TĒMU
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties