8. Marts 2016 /NR. 10 (913)
Intervija
Tiesu izpildītāji ir daļa no ekonomiskās attīstības ķēdes
2
Fransuāza Andrio intervijā JURISTA VĀRDAM
Dr.iur.
Dace Šulmane
 
Fransuāza Andrio
Foto: Boriss Koļesņikovs

Starptautiskā tiesu izpildītāju savienība (l"Union internationale des huissiers de justice) jeb UIHJ ir viena no pasaulē pirmajām lielākajām un arī aktīvākajām juristu organizācijām mūsdienās. Tās prezidente Fransuāza Andrio (Françoise Andrieux) apmeklēja Rīgu pagājušā gada decembrī, lai piedalītos Latvijas Zvērinātu tiesu izpildītāju padomes (LZTIP) un Tieslietu ministrijas rīkotā starptautiskā seminārā, kā arī lai iepazīstinātu ar 2015. gada vasarā apstiprināto Pasaules izpildes kodeksu (Global Code of Enforcement), kas tapis vairāku gadu darba rezultātā. F. Andrio sarunā ar "Jurista Vārdu" plašāk pastāstīja par viņas vadīto organizāciju kopumā, par Pasaules izpildes kodeksu, kā arī iepazīstināja ar tiesu izpildītāja darba specifiku Francijā.

Kas ir UIHJ, un ar ko tā nodarbojas?

UIHJ ir 87 dalībvalstis, un tā ir viena no pirmajām vispasaules juristu organizācijām. Tās prezidente esmu kopš 2015. gada maija, un šajā amatā esmu pirmā sieviete. Mūsu organizācijas virsmērķis ir veicināt tiesu izpildītāju lomu. Eiropā, kad runā par mūsu profesiju, likumos visbiežāk tas ir izpildes aģents (enforcement agent). Mūsu mērķis ir, lai šīs profesijas pārstāvji ir ļoti profesionāli un neatkarīgi.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
2 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Jurčiks
8. Marts 2016 / 13:08
1
ATBILDĒT
Varbūt drīzāk daļa no barības ķēdes?...
Seskis
8. Marts 2016 / 09:15
0
ATBILDĒT
Nepieciešamība pēc neatkarības nenozīmē būt liberālim. Skandināvijas valstīs (Zviedrijā, Somijā) tiesu izpildītāji ir ierēdņi, neatkarīgi, jo, protams, mēs cīnāmies ar valsti, ja tā iejaucas izpildes darbā. Var būt situācija, ka tieslietu ministrs vai tiesnesis mēģina ietekmēt tiesu izpildītāja darbu, un tas nav pieņemami. Neatkarība ir galvenais UIHJ mērķis (citāts iz raksta).
Tā nu tas ir - Valsts ir tiesu izpildītāja galvenais ienaidnieks. Vēl arī tieslietu ministrs, re, nesen Sladza kungam pāri nodarīja, pagāns tāds! Un, protams, tiesas maisās pa vidu, piemēram, atliekot tiesas sprieduma izpildi, kas ir absolūti traucējoši. Tāpēc Latvijas Republikas Satversmē nepieciešams iekļaut normu, ka Tiesu izpildītāji tāpat kā Baznīca ir šķirti no Valsts un pakļaujas tikai UHUIJ vai kā viņu tur dēvē. Tāpat kā svētīgie Hospitāliešu ordeņa brāļi un māsas Tiesu izpildītāji ir "valsts valstī", kas pakļaujas tikai savai iekšējai kārtībai un iekasē sieciņus no debitoriem. Tāpēc nost ar likumdevēja, izpildvaras un tiesu varas jaukšanos Tiesu izpildītāju darbībā!
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties