8. Marts 2016 /NR. 10 (913)
Informācija
Notāru dienās par nekustamā īpašuma darījumu drošību
Zvērinātas notāres Antas Maldupes-Krūmiņas konsultācijas saturs par tiesiskā regulējuma prasībām Notāru dienu dalībniekam rada spēcīgas emocijas
Latvijas Zvērinātu notāru padomes arhīva

Šogad jau 11. reizi notika Latvijas Zvērinātu notāru padomes organizētās Notāru dienas. Divas dienas – 29. februārī un 1. martā visos notāru birojos un otro gadu arī tirdzniecības parkā "Alfa", Rīgā, ikviens iedzīvotājs bez maksas saņēma juridiskās konsultācijas. Katru gadu Notāru dienas tiek veltītas kādai konkrētai tēmai, un šogad notāri konsultēja par pazīmēm, kas var liecināt par centieniem izkrāpt viņu nekustamo īpašumu, kā arī par apstākļiem, kas palielina risku kļūt par krāpniecības upuri.

Šīgada Notāru dienu īpaša uzmanība tika pievērsta nekustamo īpašumu darījumiem un reģistrācijai zemesgrāmatā, lai mazinātu krāpniecību gadījumu skaitu darījumos ar nekustamo īpašumu, būtiski veicinātu iedzīvotāju izpratni par darījumu gaitu un dažādām juridiskām sekām.

Notārs, līdzīgi kā tiesnesis, ir valsts amatpersona, kura pilda publisku funkciju. Notārs īsteno valsts varu saistībā ar preventīvā tiesiskuma nodrošināšanu darījuma apliecināšanā (ex ante tiesiskums), savukārt tiesa īsteno strīdu izšķiršanu (ex post tiesiskums).

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties