29. Marts 2016 /NR. 13 (916)
Informācija
Notāru kopsapulcē: par procesu un rīcības politikas kvalitāti
Latvijas Zvērinātu notāru kopsapulces viesi kopā ar 2016. gada Notāru dienās īpašu atzinību guvušajiem notāriem
Foto: Jānis Deinats

Šā gada 18. martā notika zvērinātu notāru (turpmāk – notāri) ikgadējā kopsapulce, kurā piedalījās 85 no 108 notāriem. Latvijas Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētāja Sandra Stīpniece sniedza pārskatu par padomes darbību, un Latvijas Zvērinātu notāru kolēģijas Disciplinārlietu komisijas priekšsēdētāja Larisa Medvedeva ziņoja par komisijas darbu 2015. gadā. Kopsapulcē ar runām uzstājās arī viesi – Augstākās tiesas un Tieslietu padomes priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs, ģenerālprokurors Ērikas Kalnmeiers un Latvijas Zvērinātu advokātu padomes loceklis Saulvedis Vārpiņš, kā arī Rīgas apgabaltiesas priekšsēdētājas Daigas Vilsones uzrunu nolasīja Civillietu tiesu kolēģijas priekšsēdētāja Līga Blūmiņa.

Latvijas Zvērinātu notāru padomes (turpmāk – Padome) priekšsēdētāja S. Stīpniece norādīja, ka šogad kopsapulces norise atšķiras no iepriekšējos gados ierastās ar to, ka dienas kārtībā ir vien darba jautājumi, nevis, kā ierasts, arī ceremonija "Gada notārs". Padome, plānojot 2016. gada norises, pieņēma lēmumu pārcelt Gada notāra balvas pasniegšanu no kopsapulces dienas kārtības uz atjaunotā notariāta gadadienu septembrī, tā apvienojot šo nozīmīgo notikumu ar notariāta dzimšanas dienu. Šogad 9. septembrī tiks svinēta organizācijas 23. dzimšanas diena kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas un notiks arī Baltijas notāru padomes sēde Rīgā.

 

Drosme pieņemt lēmumus attiecībā uz sevi

S. Stīpniece uzsvēra, ka līdz šim kā notariāta vērtības ir akceptētas – atbildība, profesionalitāte, godīgums. Šķiet, pienācis laiks runāt arī par drosmi pieņemt lēmumus, jo īpaši attiecībā uz sevi un disciplīnu. Disciplīnu kā sevis trenēšanu. Viņa aicināja padarīt par ikvakara paradumu dienas veikuma analīzi un tūlītēju korekciju veikšanu sava darba izpildījumā, ja tādas nepieciešamas. Ceļš uz ilgtermiņa panākumiem sākas cilvēkā. Iekšēji, ne ārēji.

Padomes iespējās ir virzīt projektus un skaidrot tos sabiedrībai un valsts pārvaldei, strādāt pie notāra amatam atbilstošu funkciju piešķiršanas, nodrošināt notāriem izcilas informācijas tehnoloģijas, gādāt par kvalitatīvu mācību procesu, kā arī par vides omulību un notāru savstarpēju saprašanos.

Šis raksts pieejams “Jurista Vārda” abonentiem

Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.

Esošos abonentus lūdzam autorizēties:

Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!

ABONĒT

Mēnesī - tikai 9,99 eiro; vēl izdevīgāks - gada abonements. Piedāvājam trīs abonementu veidus!

Abonentu ieguvumi:

  • Neierobežota pieeja arhīvam - 24 h/7
  • Vairāk nekā 16 000 rakstu un 1800 autoru
  • Visi tematiskie numuri un ikgadējie grāmatžurnāli
  • Personalizētās iespējas - piezīmes, citāti, mapes
ABONĒ 2022.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes. Turpinot lietot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. Uzzināt vairāk.
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties