Eiropas Cilvēktiesību tiesa (ECT) marta izskaņā ir pasludinājusi trīs spriedumus lietās pret Latviju. Pirmais no tiem ir 24. marta spriedums lietā "Sharma pret Latviju",1 bet 31. martā sekoja vēl divi spriedumi – lietās "A., B. un C. pret Latviju"2 un "Šantare un Labazņikovs pret Latviju".3 Jāpiebilst, ka vienam no spriedumam ir pievienoti arī 2015. gadā no Latvijas ievēlētā ECT tiesneša Mārtiņa Mita un viņa Bulgāriju pārstāvošā kolēģa Jonko Grozeva (Yonko Grozev) atsevišķie viedokļi. Visus trīs spriedumus triju mēnešu laikā no to pasludināšanas dienas puses vēl var pārsūdzēt ECT Lielajā palātā.
Spriedums lietā "Sharma pret Latviju"
Lietas fakti
Pēc Ārlietu ministrijas sniegtajām ziņām, pieteikuma iesniedzējs Pradīps Šarma (Pradeep Sharma) ir 1971. gadā dzimis Indijas pilsonis. Pašlaik viņš mitinās Deli, Indijā, bet Latvijā bija ieradies 1999. gadā. Togad arī apprecējās ar Latvijas pilsoni, un šajā laulībā piedzima divas meitas. Sākotnēji P. Šarma uzturējās Latvijā uz termiņuzturēšanās atļaujas pamata, pamatojoties uz viņa laulību ar Latvijas pilsoni, bet vēlāk, 2004. gadā, viņam tika izsniegta pastāvīgā uzturēšanās atļauja ar derīguma termiņu līdz 2010. gadam.
Vairākus gadus pēc laulībām, 2004. gada decembrī, P. Šarmas sieva vērsās ar iesniegumu policijā, norādot, ka strīda laikā vīrs viņai draudējis fiziski izrēķināties un pat žņaudzis. Krimināllieta netika ierosināta nozieguma sastāva trūkuma dēļ, taču, kā vēsta Ārlietu ministrija, jau tā paša gada nogalē sieva vērsās Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) ar lūgumu vīram anulēt pastāvīgās uzturēšanās atļauju un viņu izraidīt no valsts, jo tas apdraudējis dzīvesbiedres un viņu bērnu dzīvību un veselību.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.