12. Aprīlis 2016 /NR. 15 (918)
Informācija
Pētījums: maksātnespējas jomā tautsaimniecība zaudē simtiem miljonu
11

Analizējot vairāk nekā deviņarpus tūkstošu uzņēmumu maksātnespējas lietas, dažādu iestāžu un institūciju dokumentus un datus, pagājušonedēļ atklātībai nodotā pētījumā secināts: kvalitatīvas maksātnespējas procesa uzraudzības un kontroles sistēmas trūkuma, kā arī maksātnespējas procesu ļaunprātīgas izmantošanas dēļ laikā no 2008. līdz 2014. gadam tautsaimniecība ir zaudējusi vismaz 665 miljonus eiro. Pētnieku ieskatā, praksē neko nemainot, zaudējumi ir neizbēgami arī turpmāk.

Pagājušo trešdien, 6. aprīlī, sabiedrības vērtējumam tika nodoti Ārvalstu investoru padomes Latvijā, profesionālo pakalpojumu sabiedrības "Deloitte Latvia" un zvērinātu advokātu biroja "Deloitte Legal" kopdarba rezultāti, kas atspoguļo datus un secinājumus par maksātnespējas procesa ļaunprātīgas izmantošanas ietekmi uz Latvijas ekonomiku un turpmākas rekomendācijas jomas pilnveidei.

ABONĒ 2025.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
11 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
Jons
12. Aprīlis 2016 / 10:52
2
ATBILDĒT
Vakar nosmējost - "puse no sūdzībām par administrātoriem ir nepamatotas".

Mēs tak neesam muļķi - puse ir pamatotas un tas ir miiiiiiiilzīgs skaitlis!
Magone > Jons
12. Aprīlis 2016 / 15:29
3
ATBILDĒT
Mazliet nesapratu.
Sūdzības būtu jāraksta tikai tad, ja ir pārliecība, ka noticis pārkāpums. Tātad, aptuveni pusē gadījumu (vispār jau pēc statistikas tās ir aptuveni 2/3) sūdzības ir rakstītas vienkārši sūdzēšanās pēc, jo pārkāpumu nav un tas patiešām ir milzīgs skaitlis bezjēdzīgu, nepamatotu sūdzību. Tam skaitlim būtu jābūt tuvu 100%, kad pēc sūdzības tiek konstatēts arī pārkāpums. Tā būtu laba prakse.
sm. > Magone
12. Aprīlis 2016 / 17:09
1
ATBILDĒT
Nepiekrītu, ka labs rādītājs būtu tuvu 100%. Drīzāk sliecos piekrist Jonam, ka 50% ir DAUDZ. Jāņem vērā, ka no tiem 50% "nepamatotajiem" daļa varētu būt tādēļ, ka izlemts par labu "savējiem".

1) Runa nav tikai par MN administratoriem, bet visām pašregulējošām profesijām. Ja nozarei uztic sevi regulēt, tam jānāk komplektā ar plašām iespējām sūdzēties, jo pašregulācija ir salīdzinoši riskantāks pasākums.

2) Ja nozares regulējumā ir problēmas, tad tā lielā mērā ir pašu administratoru vaina, jo nav spējuši izteikt efektīvus priekšlikumus un panākt to pieņemšanu. Sliecos ticēt, ka tas tādēļ, ka labi pelnošu MN administratoru interesēs nav efektīvs regulējums no valsts interešu viedokļa. Proti, aizsargāt patiesu maksātnespēju, bet ne iecerētu maksātnespēju.
RĀDĪT VĒL KOMENTĀRUS / 8
VĒL ŠAJĀ ŽURNĀLĀ
VĒL ŠAJĀ NOZARĒ
VĒL ŠAJĀ RUBRIKĀ
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties