19. Aprīlis 2016 /NR. 16 (919)
Informācija
Ikgadējai diskusijai par Latvijai aktuāliem cilvēktiesību jautājumiem  – 10
Dr.iur.
Dace Šulmane
 
RJA diskusijā: (no labās) ECT tiesnesis Mārtiņš Mits, Satversmes tiesas tiesnese un RJA profesore Ineta Ziemele un RJA doktorante Arina Melse
Foto: Boriss Koļesņikovs

2016. gada 8. aprīlī Rīgas Juridiskā augstskola (RJA) jau desmito gadu organizēja diskusiju par Latvijai aktuāliem cilvēktiesību jautājumiem, kas kā allaž pulcināja pilnu klausītāju zāli. Diskusijā piedalījās RJA asociētais profesors un Eiropas Cilvēktiesību tiesas (ECT) tiesnesis Mārtiņš Mits, kurš informēja par ECT aktualitātēm. Bijusī ECT tiesnese, Satversmes tiesas tiesnese un RJA profesore Ineta Ziemele sniedza ieskatu par ECT Lielās palātas jaunākajām atziņām. RJA doktorante Arina Melse pastāstīja par jaunākajiem ECT nolēmumiem Latvijas lietās, savukārt Kristīne Līce, Ministru kabineta pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās, arī šogad pastāstīja par Latvijai aktuālākajiem jautājumiem Eiropas Cilvēktiesību konvencijas (Konvencija) kontekstā.

Iezīmējot ECT aktualitātes 2015. gadā, ECT tiesnesis Dr. iur. M. Mits norādīja uz ECT centieniem samazināt neizskatīto lietu skaitu, kā arī efektivizēt lietu pieņemšanas un izskatīšanas procesu.

ABONĒ 2024.GADAM!
Trīs iespējas Tavai izvēlei: mazais, vidējais un lielais abonements!
0 KOMENTĀRI
TAVA ATBILDE :
VĀRDS
3000
IENĀKT:
KOMENTĒŠANAS NOTEIKUMI
komentēt
Pievienot rakstu mapē
Pievienot citātu mapei
Pievienot piezīmi rakstam
Drukāt
ienākt ar
JURISTA VĀRDS
Abonentiem! Ieiet šeit
GOOGLE
DRAUGIEM.LV
reģistrēties
autorizēties