2011. gadā tika atvērta parakstīšanai Eiropas Padomes Konvencija par vardarbību pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu (The Council of Europe Convention on preventing and combating violence against women and domestic violence) (turpmāk – Stambulas konvencija).
Latvija labklājības ministra J. Reira personā Stambulas konvenciju parakstīja 2016. gada 18. maijā. Tādējādi Latvija kļuva par pēdējo, noslēdzošo Eiropas Savienības dalībvalsti, kas ir parakstījusi Stambulas konvenciju.
Stambulas konvenciju ir parakstījušas arī vairums no Eiropas Padomes dalībvalstīm, izņemot dažas Austrumeiropas valstis (Armēnija, Azerbaidžāna, Moldova un Krievija) un Lihtenšteinu.
Stambulas konvenciju kopumā ir ratificējušas 22 Eiropas Padomes dalībvalstis, tai skaitā 14 Eiropas Savienības dalībvalstis (Austrija, Dānija, Somija, Francija, Itālija, Malta, Nīderlande, Polija, Portugāle, Rumānija, Slovēnija, Spānija un Zviedrija).
Līdz ar to var secināt, ka Stambulas konvencija ir kļuvusi par starptautisko tiesību instrumentu, ir ieguvusi plašu nozīmi un vērtību starp Eiropas Padomes un arī Eiropas Savienības dalībvalstīm.
Latvija Stambulas konvenciju vēl nav ratificējusi, bet pēdējā laikā sākušās aktīvas, publiskas, sabiedrībai labi pamanāmas diskusijas par to, vai Latvijai vispār ir jāpievienojas un jāratificē Stambulas konvencija.
Lai lasītu šo rakstu tālāk, Tev jābūt žurnāla abonentam.
Esošos abonentus lūdzam autorizēties:
Ja vēl neesi abonents, aicinām pievienoties lasītāju pulkam.
Iegūsi tūlītēju piekļuvi digitālajam saturam!
Piedāvājam trīs abonementu veidus. Vienam lietotājam piemērotākais ir "Mazais" (3, 6 un 12 mēnešiem).
Abonentu ieguvumi:
Eseja „Jurista Vārda” Domnīcā – brīvas formas, apjomā un tēmā neierobežotas pārdomas, kas vērstas tiesiskas domas un prakses attīstības virzienā.
Tā ir iespēja piedalīties juristavards.lv satura veidošanā, rosinot diskusiju par redzēto, dzirdēto vai domās apcerēto.